Загартовування дитини як засіб зміцнення імунітету

загартовування дитини Материнство

Ваша дитина часто хворіє? Ви втомилися від походів до педіатра і постійними простудними і вірусними захворюваннями? Не знаєте що робити? – А можливо причиною цього можуть бути створені Вами тепличні умови життя для дитини, де опірність організму хворобам послаблюється, знижується імунітет! Звісно, зараз в аптеках можна знайти багато імуностимулюючих медикаментів, які підвищують рівень імунітету дитини, проте вони не завжди такі дієві, як комплекс процедур, вжитих батьками для зміцнення загального життєвого тонусу дитини. Так, ми маємо на увазі загартовування дитини ще від самого народження! Загартовування не означає, що дитину потрібно зимою обливати крижаною водою, а маємо на увазі менш радикальні систематичні методи загартовування.

Здоров’я людини більше ніж на половину залежить від образу життя, який вона веде.

Кількість одягу на дитині.

Почнемо з того, що ще з пеленок дітей кутають, наче голубців. Ми вже не говоримо про те, що потім виникають опрілості і дерматити. Такі «перегріті» діти потім дуже часто реагуватимуть на холодніше повітря, зміну температури і хворітимуть на ГРЗ та інші простудні захворювання. Поки дитина самостійно не почне бігати, то на ній має бути одежі стільки, скільки на дорослій людині, а на вулиці – плюс одна річ. І то це не стосується літа, коли на вулиці +30, мама в шортах і майці, а дитина в двох повзунах і накрита ще рушником в колясці. Погодьтеся, це ненормально! Після того, як дитина починає ходити, вона стає неймовірно активною, і часто впріває, тому одежі має бути як на дорослому, а то й менше. Вдома найкраще відмовитися від хатніх тапочок взагалі. Так Ви і загартовуватимете свою дитину і менша ймовірність розвитку плоскостопості.

Повітряні ванни. 

Їх потрібно проводити уже з перших днів народження Вашого малюка. Спочатку залишайте дитину без одягу на 3-5 хв., а потім і на 15-25 хв. Робіть легенький масаж ніг, живота і спини під час повітряних ванн. При цьому температуру повітря в кімнаті знижуйте з 22 градусів до 18. Коли дитина підросте, під час денного сну не накривайте її. Літом хороші сонячні ванни, проте не в період найбільшої активності сонця, а до 11 год. і після 16 год.

Перебування на свіжому повітрі

Найкраще десь за містом, де воно чисте, без пилюки і вихлопних газів. З другого тижня народження з дитиною потрібно виходити на вулицю. Спочатку на 15 хв., а згодом і на 2-4 год. Тоді і кращий сон у малюка, і організм збагачений киснем. Дуже корисно походити босяком по ранковій росяній траві. Та й взагалі прогулянки босоніж на природі зміцнюють м’язи стоп, та організм в цілому.

Контрастний душ. 

Звісно, що немовлят потрібно купати при температурі 37 градусів, проте уже через півроку Ви можете поступово знизити температуру до 36 градусів, потім до 35 градусів. Якщо дитина вже старша, то можна починати аналогічно приймати ванни тепліші, і з кожним днем знижувати температуру води до літньої. Можна контрастний душ використовувати як засіб загартовування. Організм привикатиме до перепаду температури, буде в тонусі, і збільшуватимуться його захисні функції. Після купання, дайте трохи підсохнути дитині і потім обтирайте рушником.

Заняття спортом.

Для маленьких дітей підійде масаж тіла, потім придумайте цікаві ігри, де дитина зможе побігати, поїздити на велосипеді, поприсідати. Зробіть щоденною ранковою традицією бігати всією сім’єю по 20-30 хв.

Також не забувайте про здорове харчування: овочі і фрукти мають входити в раціон кожного дня!

Оцініть статтю