Як забезпечити особисту безпеку під час самостійних подорожей?

Як забезпечити особисту безпеку під час самостійних подорожей? Відпочинок

Незважаючи на досить складну ситуацію в світі, яка склалася останнім часом, безпечні самостійні жіночі подорожі все ще можливі. І для цього зовсім не обов’язково мати такого батька як Ліам Нісон, який може “надерти зад” будь-якому з кривдників своєї доньки в будь-якій точці земної кулі.

Кілька важливих правил для відчайдушних мандрівниць

Безумовно, самостійна жіноча подорож може стати складним випробуванням, тому сьогодні ми розповімо, як забезпечити особисту безпеку під час відпочинку за кордоном.

Перед поїздкою

Перед тим, як ступити на борт літака, підготуйте план свого маршруту, контактну інформацію місця свого майбутнього перебування, контакти людей з якими ви збираєтеся зустрітися за кордоном і відправте ці дані своїм батькам і друзям. Налаштуйте Skype і встановіть певний час для періодичного зв’язку з рідними.

Читайте також: Як весело відсвяткувати свій день народження?

Якщо ви плануєте тривалу подорож, розгляньте можливість реєстрації в посольстві своєї країни на території іншої держави. Зробіть копії всіх важливих документів, таких як паспорт, кредитні картки і зворотні квитки. Досконально вивчіть те місце, куди ви прямуєте, починаючи з території і закінчуючи погодними умовами. Можливо, існують якісь особливі рекомендації для туристів, про які вам слід знати. Також вивчіть туристичні сайти країни або міста, яке ви збираєтеся відвідати, щоб скласти хоча б приблизний план своєї діяльності ще до приїзду.

Під час перебування за кордоном

Як не дивно, але особиста безпека жінки завжди починається з її зовнішнього вигляду. Тому стежте за тим, щоб під час активних досліджень нових місць на вас була надіта консервативна сукня, що прикриває плечі і коліна. Таке вбрання не тільки захистить вас від небажаної уваги, але і гарантує вільний доступ до святих місць, де дотримання певного дрес-коду обов’язково для всіх.

Забудьте про ювелірні прикраси. Єдине, що можна і навіть рекомендується носити – це обручка, але не справжня (підберіть собі заздалегідь якусь «обманку»). Не носіть в сумочці цінні речі, оскільки крадіжки сумочок і гаманців є звичайним явищем у багатьох країнах. Тримайте в гаманці трохи готівки і квитки на розважальні заходи. А ось паспорт і кредитні карти закріпіть десь на тілі. В даному випадку потаємні кишені в нижній білизні будуть дуже доречними  – подумайте про це на дозвіллі.

Намагайтеся уникати використання карти або путівника в громадських місцях. Але якщо вам все ж необхідно дізнатися у когось напрямок, натякніть на те, що збираєтеся зустрітися з приятелем.

дівчина п'є воду

Їжа та вода

Особиста безпека за кордоном не обмежується лише здатністю уникати крадіжок і насильства. Їжа і напої теж можуть бути небезпечними для непідготовленого туриста. Перед поїздкою обов’язково відвідайте сайт Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, знайдіть там розділ «спалахи захворювань» і досконально вивчіть повідомлення про можливі осередки інфекцій того регіону, до якого ви прямуєте.

Брудна питна вода часто є винуватицею шлунково-кишкових захворювань. Тому, перебуваючи за кордоном, тримайтеся подалі від водопровідної води, яка може стати загрозою вашої особистої безпеки. Використовуйте тільки бутильовані напої. Це означає, що лід у холодильнику і полоскання для рота після чистки зубів теж повинні бути з пляшок, куплених в магазині.

Читайте також: 5 причин відвідати Брюгге, подорожуючи Європою

Якщо бутильована вода з якихось причин вам не доступна, кип’ятіть звичайну воду – кип’ятіння вбиває більшість хвороботворних мікробів. Будьте обережні з листям салату і фруктами, які могли бути вимиті звичайною водою. Намагайтеся дотримуватися такого правила: якщо у вас немає можливості прокип’ятити воду або купити її в пляшках, краще трохи помучитися від спраги і почекати поки така можливість не випаде.

Довіряйте тільки собі

Будь то вдома або в іншій країні, з точки зору особистої безпеки не дуже розумно прогулюватися ввечері в навушниках або занадто напиватися в місцевому барі. Якщо якийсь незнайомець запитає, звідки ви – відповідайте розпливчасто. І нарешті, найважливіше правило для дівчат, які збираються в самостійну подорож за кордон – довіряйте своїй інтуїції. Завжди прислухайтеся до внутрішнього голосу або сковуючого відчуття в шлунку, які дозволять визначити, коли ситуація або людина є потенційно небезпечними.

Самостійні подорожі – це величезний досвід, який не варто упускати, якщо є така можливість. Дотримуйтеся цих простих порад і отримуйте тільки позитивні емоції від зарубіжних поїздок.

Оцініть статтю