Як самостійно встановити паркан з профнастилу?

Як самостійно встановити паркан з профнастилу? Сад і город

Для облаштування приватної земельної ділянки ключове значення має якісний, високий і міцний паркан. Ідеальним матеріалом для паркану, що відповідає всім цим вимогам, є профнастил. Давайте розглянемо поетапно, як встановити паркан з профнастилу своїми руками.

Переваги матеріалу

Для початку визначимося, чому слід використовувати саме профлисти і які переваги даного матеріалу. В першу чергу – це простота установки. Монтаж паркану з профнастилу може здійснити сам власник земельної ділянки. Для цього не потрібна спецтехніка або будь-які специфічні навички (крім вміння працювати з профнастилом). Вам знадобляться лише інструменти і матеріали для паркану. Технологічно, необхідно лише встановити за заздалегідь відміченим периметром стовпи з кріпленнями і прикріпити до них профлисти.

Читайте також: Як вирощувати кріп?

Профнастил для паркану є якісним і довговічним. Термін служби листа з оцинкованим покриттям складає як мінімум 20 років, а термін служби листа з полімерним покриттям є ще більшим. До того ж цей матеріал дозволяє зробити паркан будь-якої висоти і конфігурації, вибрати колір, а також змонтувати декоративні елементи.

Вибір комплектуючих для монтажу

Для того, щоб зробити якісний паркан з профнастилу, слід звернути особливу увагу на якість профлистів. Купуйте матеріал в місцях сертифікованої торгівлі і не женіться за дешевизною. Дешеві профлисти можуть бути неякісними. Майте на увазі, продукція від виробника завжди істотно нижча за ціною, оскільки в неї не входить націнка посередників.

Для паркану окрім профлиста необхідні наступні матеріали:

  • труби для лаг;
  • труби для стовпів опори;
  • бетон (готова суміш або складові – цемент, пісок та щебінь).

Замість труб можна використовувати дерев’яні або азбестоцементні стовпи. Азбестоцементні стовпи вже готові до монтування, а ось над дерев’яними стовпами доведеться попрацювати: обробити антисептиком, а для додання міцності частині, яка буде в землі, обробити її паяльною лампою і ґрунтовкою з бітуму.

Для роботи вам знадобляться:

  • заклепки (як варіант – саморізи по металу) і закльопник;
  • грунтовка;
  • мотузка;
  • рівень;
  • апарат для зварювання;
  • дриль зі свердлом;
  • ємність для приготування бетонного розчину.

Після придбання матеріалів можна починати будівництво. Розберемо його поетапно.

Розмітка

Перш ніж монтувати паркан, потрібно визначити, де будуть знаходитися ворота, опорні стовпи, відстань між ними. Зазвичай, цей етап здійснюється до придбання матеріалів. Для зручності монтажу паркану нанесіть розмітку на землю і проставте умовні позначки, щоб було простіше працювати.

Монтаж опори

Приступаємо, власне, до монтажу. Для початку потрібно встановити опорні стовпи. Для їх установки слід вирити ями на місцях розмітки для опори. Глибина ям має бути метр-півтора (залежить від висоти паркану), приблизно 15 см в діаметрі (залежить від діаметру стовпів).

Коли всі ями готові, приступаємо до установки стовпів. Засипаємо гравій на дно кожної ямки (десь 15-20 см). Готуємо бетонний розчин. Бетон схоплюється швидко, тому розчин потрібно готувати безпосередньо перед монтажем опор. Користуючись рівнем, встановлюємо опори і заливаємо їх бетоном, стовпи повинні бути встановлені строго вертикально. Для додаткового зміцнення опор можна (але не обов’язково) приварити до їх підземної частини металеві прути (2-3 штуки) і поглибити їх у ґрунт, зафіксувавши розчином. Після монтажу опорам слід дати встоятися 3-4 дні, щоб розчин добре застиг.

Якщо ґрунт на ділянці м’який і схильний до просідання, конструкцію слід зміцнити. Після застигання розчину переходимо до спорудження стрічкового фундаменту. Між опорами спорудіть короби з дошок висотою приблизно 20 см (ця конструкція називається стрічковим коробом для фундаменту). Уздовж стін короба прокладіть шар гідроізоляції і залийте отримані ємності бетоном. Конструкція, утримає паркан, навіть якщо ґрунт буде розмитий або просяде.

Читайте також: Як виростити лимон в домашніх умовах?

Тепер переходимо до монтажу лаг на опори. Для цих елементів слід взяти трубу з профілю 40/25 мм. На лаги кріпляться самі профлисти, з яких складається паркан. Від підсумкової висоти паркану і залежить кількість лаг. Двох лагів досить для забору висотою до 1,7 м. Для вищого забору слід використовувати 3 лаги. Розташовуються лаги на відстані 4 см від країв листа. Перед установкою прогрунтуйте лаги антикорозійним розчином і дайте їм просохнути. Потім можна приступати до монтажу. Зробіть розмітку на опорі, куди слід кріпити лаги і приваріть їх зварювальним апаратом.

Закріплення профлистів

Після того, як лаги охолонуть, до них можна кріпити листи з профнастилу. Для цього кожен лист слід приладнати до лагів кріплення і прикріпити саморізами. Для цієї операції використовуйте дриль. Листи профнастилу потрібно скріплювати внапуск, щоб паркан був рівним, без зазорів. Встановлення профлистів – процедура травматична зважаючи на їх гострі кути. Щоб не подряпати руки, користуйтеся спеціальними рукавичками для будівельних і монтажних робіт.

При самостійному монтажі паркану з профнастилу неминучі подряпини, тому заздалегідь придбайте фарбу відповідного кольору, а після закінчення встановлення зафарбуйте всі подряпини і дефекти, що виникли під час роботи, щоб уникнути появи корозії.

Оцініть статтю