Як розвивати пізнавальну активність малюка?

Як розвивати пізнавальну активність малюка? Виховання дітей

Прогулянка в парку, дослідження морського узбережжя або копирсання на власному подвір’ї – будь-яка можливість насолодитися природою і познайомитися з навколишнім світом викликає захоплення у маленької дитини. Дотримуйтесь цих порад, щоб дізнатися, як розвивати пізнавальну активність малюка і направляти її в правильне русло.

Знайомство малечі з навколишнім світом

Зустріч з природою зачарує вашу дитину і навчить багатьом корисним речам. Візьміть малюка з собою і вирушайте на зустріч новим запахам, звукам та іншим хвилюючим пригодам.

Прогулянка

Навіть якщо ви просто збираєтесь прогулятись по своєму району, візьміть дитину з собою. Як не дивно, але проста прогулянка найкращим чином стимулює розвиток її пізнавальної активності. Посадіть немовля в слінг обличчям вперед, щоб він міг дивитися навколо і бачити, куди ви рухаєтеся. Нехай малюк знайомиться з сонцем і вітром, тільки одягайте його по погоді та захищайте шкіру від літніх сонячних променів. Прогулюйтесь без поспіху, з частими зупинками. Давайте можливість дитині розглядати навколишню природу і торкатися до чагарників, гілочок дерев і квітів. Ваша ляля буде просто зачарована новими відчуттями і ароматами.

Під час прогулянки тихенько розмовляйте: розповідайте, куди ви прямуєте, як називаються рослини, які вивчає малюк, які звуки і запахи вас оточують. Якщо ви будете говорити тихим заспокійливим голосом, дитина не буде лякатися нового навколишнього світу. Слухайте птахів, розглядайте собак і перехожих, дозвольте малюку помацати гладкий камінь. Снують туди-сюди білки, дзижчать комахи, цвірінькають горобці – коментуйте все, що відбувається навколо вас під час пішохідної подорожі. Знайомство з тваринним світом і природними явищами – це новий захоплюючий досвід для немовляти, який розвиває і стимулює його інтелектуальні навички.

Власне подвір’я

Нові відкриття можуть відбуватися і у подвір’ї власного будинку. Покладіть у дворі підстилку, і нехай дитинча пізнає природу з висоти свого маленького зросту. Відчуття від дотиків до трави, кори дерева, пахощі саду – йому все буде дуже цікаво. Він може лягти на спину, дивитися на пропливаючі по небу хмари, і бути зачарованим цим видовищем.

Слідкуйте за копирсанням крихітки в тіні дерев, він може сповзати з підстилки та заповзати на неї знову. Заохочуйте його торкатися нових предметів і пояснюйте природу всього, що він бачить і відчуває. Ваш малюк буде із задоволенням насолоджуватися цією дослідницькою діяльністю в безпечному і зручному місці, в декількох кроках від будинку.

Більше пізнань

Коли дитина звикне до відкритого простору, ви можете почати вивчення більш віддалених місць. Проведіть годинну екскурсію в парку, зоопарку або місцевому ботанічному саду. Якщо поруч з вашим будинком є ​​басейн на відкритому повітрі, можете разом поплавати. Але перед цим обов’язково намажте малюка сонцезахисним кремом і надягніть капелюшок. Міцно тримайте свій скарб у воді, нехай маленький дослідник відчуває себе в безпеці. Холодна вода, яка потрапляє на шкіру, тепле сонце, ніжність ваших рук і відчуття повної безпеки – це новий, позитивний і ні з чим незрівняний досвід для маленької дитини.

Але майте на увазі, новий досвід знайомства немовляти з навколишнім світом повинен бути дозованим. Починайте з коротких прогулянок і поступово збільшуйте час пізнавальної активності по мірі звикання дитини до навколишнього середовища.

Оцініть статтю