Як розвивати пізнавальну активність дитини за допомогою освітніх екскурсій?

Як розвивати пізнавальну активність дитини за допомогою освітніх екскурсій? Виховання дітей

Хто сказав, що пізнавальна активність дитини повинна бути нудною? Напевно ваш малюк обожнює веселі пригоди. Так чому б не скористатися цим і не влаштувати для свого пустуна кілька незабутніх екскурсій по цікавих місцях, які, без сумніву, йому сподобаються.

10 ідей для стимуляції пізнавальної активності дошкільників

Погодьтеся, кожен з нас із задоволенням займається тією роботою, яка йому цікава. Тому перш ніж приступати до планування освітніх екскурсій, запропонуйте малюку самостійно вибрати цікавий маршрут з декількох варіантів.

Ботанічний сад

Ботанічний сад – це чудова можливість познайомити малюка з різними видами рослин. Підготуйте дитину до цієї екскурсії. Поговоріть з нею про ваші домашні рослини, про умови, які їм потрібні для зростання. Подивіться картинки дивовижних кущів і дерев в Інтернеті. Так вам буде набагато простіше пояснити дошкільнику принцип роботи ботанічного саду, перебуваючи вже безпосередньо в ньому.

Притулок для тварин

Екскурсія до місцевого притулку для домашніх або диких тварин, допоможе дитині перейнятися повагою до чотириногих друзів. Перед цим візитом обов’язково поясніть карапузові, що відбувається з пораненими або бездомними котиками і собачками, яким чином вони потрапляють до притулку і яку допомогу там отримують. Нехай малюк заздалегідь приготує кілька смачних подарунків для знедолених вихованців, оскільки він, швидше за все, захоче їх чимось пригостити.

Бібліотека

Зазвичай, в публічній бібліотеці (особливо в дитячій) є величезна кількість цікавої інформації і всіляких розваг для дошкільнят. Але перед тим як туди вирушити, розкажіть дитині про те, що таке бібліотека, і які правила там існують. Можливо, вашому пустуну сподобаються книги, які він захоче взяти додому. Не перешкоджайте цьому. Таким чином, у вас з’явиться привід отримати абонемент і прищепити малюкові любов до читання.

Зоопарк

Діти люблять тварин – це факт. Вони відчувають до пухнастих створінь непідробний інтерес. Тому зоопарк можна назвати самою приємною подорожжю, яку ви зможете запропонувати своєму шибенику. Під час обходу тварин не забувайте читати інформацію на табличках у клітин. Крім того, дозвольте малюкові самостійно фотографувати представників тваринного світу. Так ви ще більше простимулюєте його пізнавальну активність.

Виробниче підприємство

Які заводи або фабрики є в вашому місті? Багато виробничих підприємств проводять спеціальні екскурсії по своїй території. Вам навіть можуть дозволити заглянути в цех, де щось виробляють. Будь то цукерки, взуття, морозиво або щось інше – діти будуть в захваті, побачивши, як насправді виготовляються звичні для них речі.

Ресторан

Похід до ресторану – це не тільки смачне проведення часу, але і безцінний досвід належного етикету і відповідної поведінки. Вибір страв з меню, розмова з офіціантом, отримання рахунку та ін., все це буде дуже цікаво маленькому першовідкривачу. Крім того, вибір якогось етнічного ресторану може привнести в вашу екскурсію елемент культурного просвітництва.

Супермаркет

Боїтеся робити покупки з дітьми, і тому ніколи не берете їх із собою? Даремно. Відвідування великого супермаркету – це захоплююча пригода для будь-якого дошкільника. Нехай малюк допоможе вам скласти список покупок, а потім допоможе з їх вибором. Навчіть його читати інформацію на етикетках і покажіть, які продукти є найкориснішими для здоров’я. А повернувшись додому, перевірте разом чек і порахуйте, скільки грошей ви витратили.

Театр

Відкрийте для малюка світ театральної постановки. Почніть з лялькового театру, через час відвідайте якесь дитяче свято, а трохи пізніше можете відвести дитину на музичну виставу. Повірте, вашому сину або донці буде цікавий навіть живий симфонічний концерт, оскільки вони ніколи в житті не бачили таких дивовижних музичних інструментів, і навіть уявити не могли, що з них можна отримувати приголомшливі звуки.

Місцеві історичні пам’ятки

Де б ви не знаходилися, напевно у вас є низка історичних місць, цікавих для маленьких пустунів. Подивіться в Інтернеті, які історичні екскурсії проводяться в вашому регіоні або сходіть з дитиною в музей, де на наочних прикладах ви зможете їй пояснити, як люди жили в минулому.

Волонтерство

Як не дивно, але волонтерство теж можна записати в розряд дитячої пізнавальної активності. Спостерігаючи за роботою волонтерів, які допомагають бездомним людям, будинкам престарілих або притулкам для тварин, дитина бачить приклад людяності та інших позитивних якостей, які вона захоче перейняти.

Оцініть статтю