Як привчити дитину до горщика?

Як привчити дитину до горщика? Виховання дітей

Як привчити дитину до горщика? З якого віку потрібно починати знайомство малюка з горщиком? І коли потрібно починати турбуватися про те, що ваша дитина все ще впісюється вночі? Ці питання хвилюють всіх молодих мам і тат …

З якого віку потрібно починати знайомство малюка з горщиком?

Існує безліч різних думок з цього питання. Деякі батьки пробують це робити з новонародженими дітьми, багато користуючись досвідом своїх батьків, починають освоювати цю справу в 6-7місяців, коли дитина вчиться сидіти. Але більшість батьків починають привчати дитину до горщика, коли йому виповнюється 1 рік. Однак сучасна медицина стверджує, що в основному діти готові користуватися горщиком з 1,5 років. Це середній вік, коли батькам пора думати про користування горщиком з фізіологічної точки зору, так як в цьому віці дитина починає відчувати позиви тіла, тобто наповнення сечового міхура, може контролювати цей процес і подавати про нього сигнали навколишнього світу. Тому початок привчання малюка до горщика в більшій мірі залежить від здатності батьків ці сигнали сприймати. Сигналом того, що ваш малюк хоче на горщик може послужити, наприклад, те, що дитина під час гри на мить завмирає, зазвичай це відбувається, коли йому треба по-великому, але діти також завмирають, коли пісяють в підгузники. Якщо ви постійно спостерігаєте такі реакції дитини, то значить, він вже почав відчувати позиви свого тіла і можна сміливо починати привчати дитину до горщика.

Як привчити дитину до горщика?

Горщик малюк повинен освоювати поступово крок за кроком і вдень, і вночі, при цьому освоєння горщика і відмова від підгузників має відбуватися одночасно. Але як показує багаторічний досвід нічні походи на горщик виявляться складніше денних.

Етап 1.

Для початку дитина повинна познайомитися з фізіологією свого тіла, тобто вона повинна зрозуміти, звідки все «це» береться. Так як поки малюк в памперсі,він і гадки не має про те, що він попісяв або покакать. Тому першим етапом привчання дитини до горщика має бути зняття памперса. Нехай ваш малюк походить якийсь час з голою попою,виходячи з цього, краще привчати дитину до горщика влітку. Увага дитини на горщику поки не зосереджуємо. Нехай ваш малюк для початку просто зрозуміє, що з ним відбувається, що какати і пісяти це природно для будь-якої людини. Було б добре, якби дитина могла бачити, як батьки направляються в туалет, щоб зробити там «свої справи». І добре якщо дитина на прикладі братів і сестер може спостерігати як вони сідають на горщик,ще до того як почне ним користуватися сама, це підготує його до користування горщиком.

Етап 2.

Знайомство малюка з горщиком. Знайомство з горщиком дитина може починати задовго до того як батьки планують садити його на цей горщик.Нехай горщик стане однією з оточуючих його речей, щоб коли настав момент привчання дитини до горщика він не викликав у нього негативних емоцій. Слід таксамо сказати, що на даному етапі привчання дитини дуже важливо правильно вибрати горщик для малюка. А коли дитина зрозуміє, що від пісання він стає мокрим, а підлогу навколо нього брудною, йому слід розповісти про те, що він уже дорослий, що він повинен пісяти і какати в горщик, показати йому цей горщик і пояснити для чого він потрібен, можливо за допомогою іграшки, яку ви посадите на цей горщик. Все це вам треба буде повторити вашому малюкові неодноразово.

Етап 3.

Після того як ваш малюк зрозуміє, що ви від нього хочете,необхідно закріпити навички спілкування дитини з горщиком, щоб з часом сидіння на горщику перетворилося на звичний і щоденний ритуал. На перших порах, щоб уникнути аварій, краще не чекати, поки дитина сама попроситься на горщик, а пропонувати його малюкові приблизно 1 раз на півгодини. Горщик повинен завжди стояти на самому видному місці. З часом малюк і сам почне розуміти наближення того моменту коли він захоче справити потребу і навчиться сідати на горщик,може бути спочатку навіть в штанцях, але головне ж те, щоб ваш малюк розумів для яких цілей він сідає на горщик. Пам’ятайте, що дитину потрібно обов’язково хвалити після того як він самостійно зробив «свої справи» в горщик, і повірте ваш малюк і наступного разу намагатиметься отримати від вас похвали. А якщо раптом трапиться аварія, то ні в якому разі не лайте маля, просто ще раз спокійно все йому поясніть.

Коли потрібно починати турбуватися про те, що дитина все ще впісюється вночі?

Як ми вже говорили раніше привчити дитину до нічних походів на горщик виявиться важче ніж до денних.Медики вважають нормальним, неконтрольоване нічне сечовипускання до 4-х річного віку дитини, так як акт сечовипускання повністю формується лише до 4-х років.До цього віку ваш малюк уже повинен вміти утримувати сечу вдень і пісяти тільки тоді, коли йому запропонують, повинен вміти утримувати сечу вночі. І саме через те, що сечовий міхур вашої дитини ще не розвинув здатність накопичувати велику кількість сечі,батькам доводиться чекати сухих ночей довше, ніж сухих днів. І хвилюватися з цього приводу до певного віку не варто. Слід зауважити, що у дівчаток формування цієї навички відбувається набагато швидше, ніж у хлопчиків, і пов’язано це з фізіологією людини.

У висновку хотілося б сказати, що разом з освоєнням горщика маляті треба прищеплювати як щоденний ритуал елементарні гігієнічні навички, такі як самостійне підтирання попки і миття рук.

Оцініть статтю