Як правильно розвивати соціальні навички дитини?

соціальні навички дитини Виховання дітей

У світі, який починають захоплювати цифрові технології, батьки справедливо турбуються про те, чи отримають їх діти необхідні соціальні навички живого спілкування, які так важливі для здорових міжособистісних стосунків. А ви знаєте, як правильно виховувати дитину, щоб вона росла комунікабельною і щасливою?

Як протистояти цифровому вторгненню?

Цифрова комунікація, така як текстові повідомлення, електронна пошта і соціальні мережі, все сильніше витісняє звичне нам спілкування віч-на-віч. Громадська організація Kaiser Family Foundation заявляє, що згідно з їхньою статистикою, діти від 8 до 18 років витрачають в середньому по сім з половиною годин на добу на спілкування за допомогою мобільних телефонів і комп’ютерів.

Безумовно, технічний прогрес позитивно впливає на наше життя, але коли ми використовуємо сучасні гаджети, щоб зайняти або заспокоїти малюка, то не замислюємося про те, що наші цифрові друзі в довгостроковій перспективі можуть принести більше шкоди, ніж користі. Обмежене живе дитяче спілкування з навколишнім світом в подальшому може призвести до замкнутості, емоційній нестійкості, невмінню вирішувати конфліктні ситуації і брати участь в світських бесідах або спонтанних розмовах.

Як розвивати соціальні навички в світі високих технологій?

Які б ви не були зайняті, знайте – навчити дитину базовим соціальним навичкам без батьківської участі і моделювання різних ситуацій неможливо. Ось 7 головних навчальних прикладів, які ви можете щодня практикувати зі своїми дітьми.

1. Зоровий контакт

Під час живого спілкування між людьми обов’язково повинен бути присутнім зоровий контакт. Навчіть дітей дивитися в очі людині, з якою вони спілкуються, навіть якщо для цього потрібно відірватися від цікавої гри і переключити свою увагу на співрозмовника.

2. Чіткість і гучність мови

Покажіть малюкам, яким тоном і з якою гучністю потрібно говорити. Поясніть їм, що потрібно чітко і зрозуміло вимовляти слова під час спілкування.

3. Початок розмови

Соціальні навички розвиваються за допомогою репетицій і повторень. Відрепетируйте з дитиною початок розмови і покажіть їй, як найбільш комфортно можна почати діалог. Допоможіть малюкові вивчити кілька базових питань, за допомогою яких можна завжди підтримати розмову.

Початок розмови

4. Гарні манери

Не важливо, доросла людина чи ні, гарні манери можуть багато про неї розповісти. Чемна й шаноблива дитина, буде завжди добре прийнята як в дорослому суспільстві, так і серед своїх однолітків. Демонструючи свою емпатію та повагу до інших людей, діти отримують більше соціальних бонусів, оскільки є приємними співрозмовниками.

5. Репетиція вітання

Будучи в гостях або приймаючи гостей, попрактикуйтеся з малюками в проголошенні вітань. Простежте, щоб вітаючись чи прощаючись, діти відривалися від своїх справ і дивилися людям в очі. Поясніть їм, що бурчати під ніс «привіт» або «до побачення», не перериваючи своїх занять, просто неввічливо.

6. Робота з нудьгою

Дозвольте дитині понудьгувати, не поспішайте спонукати її до дій і не давайте ніяких електронних пристроїв. Таким чином, у малюка з’явиться більше можливостей поспілкуватися з сім’єю, з однолітками, просто подумати, пофантазувати або помріяти.

7. Приклад для наслідування

Покажіть дітям, що у вас немає залежності від цифрових технологій. Якщо ви кожні п’ять хвилин будете читати або відправляти текстові повідомлення, а під час сімейної вечері розмовляти по телефону, знайте – ваші діти будуть робити те ж саме.

Підсумок

Технології об’єднують людей, але неправильне і безконтрольне їх використання може призвести до негативних наслідків. Завдання сучасних батьків полягає в тому, щоб звести до мінімуму недоліки технічного прогресу і розвивати соціальні навички дитини змалечку.

Оцініть статтю