Як правильно обирати іграшки дітям?

Як правильно обирати іграшки дітям? Виховання дітей

Дитинство неможливе без іграшок, бо саме вони допомагають дитині пізнавати світ. Однак іграшки потрібно обирати правильно, ретельно та обдумано, адже саме вони здатні допомогти малюкові опанувати життєво важливі навички, розвинути уяву, творче мислення, грамотність, мову, лічбу, а також навчити вирішувати різноманітні завдання і сприяти соціально-емоційному розвитку. Інтерактивні іграшки мають здатність підвищувати когнітивний розвиток, що сприятиме у подальших успіхах.

Однак величезне різноманіття іграшок вганяють батьків у роздуми про те які саме краще обирати, щоб були максимально корисним для дитини та щоб дитина їх полюбила.

Правильно обрати іграшку – складне завдання

В першу чергу потрібно обирати такі іграшки, які зацікавлять дитину, викличуть бажання гратися нею та будуть відповідати здібностям. Також завжди потрібно враховувати вік дитини та відповідність іграшки.

  1. Найкращими розвиваючими іграшками можуть стати кубики, матеріали декоративно-прикладного мистецтва, іграшки архітектурної чи будівельної сфери й т.д. Це пов’язано з тим, що такого плану іграшками за щораз можна грати по-іншому і вони вірно служитимуть не один рік. Іграшки з відкритою комплектацією — завжди безпрограшний варіант подарунка для дитини.
  2. Хорошим вибором можуть стати й такі іграшки, граючись якими дитина має можливість побути в інший ролі. Приміряючи на себе різні образи, граючись іграшковою касою та іграшковими грошима, дитячою посудкою, наборами для лікаря, вчителя, майстра — це чудовий спосіб розвивати уяву, креативність та грамотність. Для розвитку грамотності та мовних навичок також чудово підійдуть і автомобілі, тваринки та ляльки.
  3. Також хорошими будуть усі варіанти іграшок для колективної гри, бо вони вчать дитину працювати в команді та допомагають оволодіти соціальними навичками, такими як: спілкування з однолітками, вміння піти на компроміс, знаходити спільні рішення і т.д.
  4. Вартують уваги й ті ігри, які заохочують дітей досліджувати навколишній світ, розпалюють допитливість і цікавість. Сюди можна віднести різні наукові іграшки та набори дослідників.

Критерії безпечного вибору іграшок

Окрім того, що обирати іграшки потрібно так, щоб вони принесли дитині захоплення й користь, важливо звертати увагу і на ряд інших факторів:

дитина грається

Якість і надійність — основні чинники вибору. Іграшки, що виготовлені зі шкідливих матеріалів, які не пройшли дослідження — є загрозою для здоров’я та життя дитини. При контакті з такою іграшкою в дитячий організм можуть потрапити отруйні речовини та алергени.

Параметри іграшки. Іграшку потрібно вибирати відповідно віку і по параметрах. Не варто брати маленьким дітям іграшки з дрібними деталями, а старшим — дуже прості для малечі, які одразу ж набриднуть.

Незалежно від того, на яких іграшках ви зупините свій вибір, найкраще в них для дитини — це ваша участь в грі. Бо саме допомога батьків під час гри, допомагає дитині у навчанні та освоєнні світу. Спостерігайте за своєю дитиною та придивляйтесь до того, що їй подобається.

Оцініть статтю