Як правильно говорити компліменти?

компліменти Психологія та відносини

Великий вплив мають на людину слова. Фраза, сказана вчасно, здатна змінити кар’єру, особисте життя. Комплімент — це мистецтво, завдяки якому можна впливати на людину. Не всі люди можуть вимовляти компліменти. Це дуже цінна якість. Люди, які вміють говорити компліменти здатні легко просуватися по службі і їм набагато простіше в неформальному відношенні.

Люди бояться говорити компліменти через невпевненість в собі, через те, що у відповідь можна не отримати винагороду. Деякі соромляться показати свої емоції, а хтось не хоче нерозумно виглядати. Перша спроба може виявитися невдалою. Співрозмовник не завжди помічає компліменти. Це може бути через його невігластво або від сорому власних емоцій. Тому, не варто загострювати багато уваги на цю подію.

Існують правила, які допоможуть будь-якій людині позбутися страху і сорому перед висловлюванням компліментів. Необхідно вимовляти тільки щирі компліменти. Якщо говориш іншій людині те, що він гарний, потрібно і самому бути в цьому впевненим. Тоді співрозмовник повірить у сказані слова.

Комплімент не потрібно плутати з лестощами. Комплімент повинен бути адресним і конкретним. Не потрібно узагальнювати, але свою думку потрібно обгрунтовувати. Недовірливі люди поставляться з повагою і довірою до сказаних слів. У житті можуть складатися різні ситуації. Компліменти не завжди належить говорити тільки тим, кого любиш чи відчуваєш симпатію. Навіть у такій ситуації треба залишатися щирою людиною. Наприклад, можна похвалити смачну вечерю, костюм чи мову. Необхідно бути відкритою і ввічливою людиною, і завжди говорити те, що бачиш.

Говоримо компліменти правильно

Будь-який комплімент повинен бути лаконічним, коротким і складатися з декількох слів. Людина, яка тільки починає правильно вимовляти компліменти через недосвідченість може заплутатися в довгих промовах. Коли говориш комплімент, потрібно використовувати контраст. І тоді ніхто і ніколи не зможе запідозрити людини в нещирості. Наприклад, можна сказати, що колега набагато краще справляється з роботою. Але не потрібно перебільшувати в порівняннях, не треба принижувати свою гідність. Комплімент від упевненого в собі людини, яка усвідомлює свої недоліки і вміє відзначати і оцінювати чужі гідності, високо цінується.

Коли людина здійснює вчинок або будь-яка дія, то завжди очікує від оточуючих схвалення. Тому потрібно дати йому насолодитися своїм успіхом або вчинком — сказати те, що він хоче почути.

Не треба бути нав’язливим. Не потрібно чіплятися до людей з двозначними компліментами, не слід перераховувати монотонно всі достоїнства, які нібито присутні у людини. Цим можна викликати негативне ставлення. Комплімент потрібно вміти робити легко і не вимушено.

Для людини дуже шкідливо хвалити інших, а про свої достоїнства забувати. Таким чином, виробляється почуття неповноцінності. Не слід забувати про свої позитивні якості. Кожна людина має свої достоїнства, про які інші можуть тільки мріяти. Необхідно щодня хвалити себе за кожну дію і досягнення.

Для того щоб навчитися говорити компліменти потрібно щодня тренуватися. Можна просто так говорити компліменти. І говорити їх потрібно всім оточуючим (близьким, колегам, сусідам). Для цього варто відзначати в кожному навколишньому людині щось нове і хороше. На собі теж слід тренуватися. Відзначити свій колір очей, новий костюм, будь-яке досягнення. У всьому шукати тільки позитивні моменти. Таким чином, все навколо здасться доброзичливим і з’явиться бажання говорити людям компліменти.

Оцініть статтю