Що таке харизма і як вона пов’язана із самооцінкою?

Харизма Психологія та відносини

Однозначне визначення харизми сьогодні навряд чи хто зможе дати. Навіть психологи ухиляються від занадто конкретних епітетів, віддаючи перевагу загальним фразам. Тоді чому багато жінок часом сильно переживають від того, що не володіють або в недостатній кількості наділені цією здатністю подобатися оточенню? І як пов’язана харизма з нашою самооцінкою? Спробуємо розібратися.

Харизма як засіб просування себе

Жінки, які мають харизму, не обов’язково повинні відповідати всім канонам краси. Згадайте хоча б Фаїну Раневську, Едіт Піаф, Барбру Стейзенд або Хелену Бонем Картер — настільки різні, настільки ж чудові і яскраві особистості. Зустрівши одну з них у звичайному житті, напевно ми не змогли б пройти повз або відвести погляд байдуже.

Читайте також: Що робити, якщо хлопець тебе критикує?

Харизму часто порівнюють з енергією людини — її активною життєвою позицією, гнучкістю, швидкою реакцією на обставини, умінням адаптуватися до ситуацій, а також умінням знаходити 25 годин у добі. Уявляючи собі людину з великою харизмою, ми малюємо собі образ популярного, затребуваного соціумом лідера, що викликає симпатію, уміє привернути увагу до себе та знайти правильні слова, щоб вплинути на думку оточення або щонайменше з повагою вислухати їх.

Але чи такі вже недоступні ці якості, якими вони здаються, на перший погляд? Чи в кожного є можливість розвинути їх у собі?

Завдяки тисячам книжок із самовдосконалення сьогодні ми маємо змогу не лише здобути технічну чи економічну освіту, не виходячи з дому, а й навіть опанувати секрети комунікабельності та привабливості. Сотні лайф-коучів пропонують свої методи розвитку впевненості в собі, пошуку другої половини, кар’єрного зростання, а дехто навіть навчає, як маніпулювати людьми та змінювати їхні думки.

Як розвинути в собі харизму?

Власне, тому-то якщо розібрати харизму на її “симптоми”, то виходить, що не така вже вона загадкова і неповторна. По суті, кожна людина апріорі має харизму — свою унікальну і неповторну. А для того, щоб привернути увагу навколишніх, потрібно лише трошки більше впевненості в собі та віри у власні сили.

Читайте також: 7 ознак, що твій хлопець – мамин синок

Ось тому сила харизми безпосередньо залежить від самооцінки — що вона вища, то яскравіша й ефектніша привабливість людини для оточуючих людей. Харизматичній особистості нема потреби щось доводити або голосно, з піною біля рота відстоювати свої інтереси. Однієї лише непохитної впевненості у власній правоті достатньо, щоб привернути увагу і викликати повагу.

Щоб розвинути в собі харизму насамперед варто попрацювати над своєю самооцінкою. Але найважливіше — це пам’ятати, що у вас уже є цей талант, дарований самою природою. І іншої, такої, як ви, на світі немає і вже не буде ніколи. А зараз — дерзайте! Підкорюйте і закохуйте в себе, адже ми знаємо, що ви вмієте це робити, як ніхто інший

Оцініть статтю