Що робити, якщо хлопець тебе критикує?

Що робити, якщо хлопець тебе критикує? Психологія та відносини

На самому початку ваших стосунків твій хлопець тебе обожнював і постійно повторював, що створіння ідеальнішого годі й шукати в усьому світі. Йому здавався милим твій кирпатий носик і злегка розкосі очі. Він захоплювався твоєю добротою та інтелектом, красномовством і кулінарним талантом. Але ось, коли він уже міцно зміцнився у твоєму серці та зрозумів, що ти нікуди не дінешся, він став дозволяти собі критику на твою адресу. Кирпатий носик, бачте, не відповідає модельним стандартам, через розкосі очі ти схожа на жительку крайньої півночі, а твоє красномовство, яким він так захоплювався, чарівним чином перетворилося на балакучість. Та й узагалі, від твого борщу в нього постійна печія!

У відповідь на подібні заяви перше, що тобі спадає на думку, це вилити цей самий борщ на його невдячну голову. Але розумніше буде стримати себе і подумати над більш ефективним розв’язанням проблеми. Для цього потрібно визначити причини критики.

Якщо хлопець критикує, що може за цим стояти?

Він любить пожартувати

Найбезпечнішою причиною критики на твою адресу є його неординарне почуття гумору. Якщо він жартує завжди й над усіма в такому дусі, і робить це не зі зла, а просто через особливість своєї натури, тобі залишається тільки змиритися і таким же чином критикувати його у відповідь. У крайньому разі, можна пустити сльозу і, коли він кинеться тебе заспокоювати, голосом, що зривається від ридань, розповісти йому, що тобі дуже прикро, коли він називає твої трохи повні ніжки “калаталами” і попросити більше так не робити. У 90% випадків такий артистичний хід присікає подальші спроби подібної критики. Але тільки якщо він дійсно просто по-доброму жартує, і за цим не ховаються інші причини.

Читайте також: Як отримати бажане від чоловіка без скандалу?

Він не впевнений у собі

Буває, що хлопець критикує через необхідність підняти свою самооцінку за рахунок тебе. Найчастіше він це робить при свідках, уявивши, що ніхто не помітить його лисини, що прорізається, на тлі твоїх відстовбурчених вух. Це не означає, що він тебе не любить, просто він не вміє по-іншому підкреслити свою значимість. Терпіти таке ставлення і чекати, коли ж він дасть спокій, безумовно, не варто. Потрібно обов’язково поговорити з ним про це, пояснити, що тобі неприємно, якщо потрібно, поплакати. Якщо він тебе любить, то знайде інший спосіб самоствердження.

Він ідеаліст

У такому разі він проявить себе з перших днів вашого знайомства. Спочатку ненав’язливо, ніби жартома, він натякатиме тобі на твої недоліки. Через деякий час він, уже не соромлячись, пропонуватиме тобі записатися на прийом до пластичного хірурга або психолога. З ідеалістом потрібно боротися його ж зброєю. Напевно, у нього теж знайдеться пара-трійка недоліків. Ось про них йому і нагадай. Можна спробувати укласти угоду: ти йдеш до психолога знайомитися зі своїми тарганами в голові, якщо він погодиться скласти тобі компанію і познайомитися зі своїми.

Йому подобається, коли ти злишся

Іноді хлопець критикує, щоб тебе позлити. Йому подобається, як ти через якийсь час починаєш битися в істериці й погрожувати піти від нього на своїх кривеньких (за його словами) ніжках. Це вже схоже на моральний садизм. Тому тобі потрібно постаратися не вестися на його провокації та зберігати крижаний спокій. Цілком можливо, що йому стане нудно, і він знайде інший спосіб розваг. У крайньому разі, він піде від тебе. Але тобі не варто через це побиватися, адже погодься, стосунки, побудовані на знущанні, м’яко кажучи, ненормальні.

Він мстить за твою критику на його адресу

Тут уже ти виступаєш у ролі лиходія. З однієї з перерахованих вище причин ти критикуєш його. Він у відповідь критикує тебе. Все просто: перестань називати його вухатим довгоміром, і він перестане кликати тебе карликовим мопсом.

І ще одне. Якщо тобі попався невпевнений у собі ідеаліст із замашками морального садиста, який ще й любить пожартувати, найкращим рішенням буде втекти від нього якомога швидше.

Автор статті: Дар’я Мазко

Оцініть статтю