Як позбавити дитину від безсоння?

Як позбавити дитину від безсоння? Виховання дітей

Чи добре ви спите? Якщо у вас є маленька дитина, то відповідь, швидше за все, буде негативною. Будучи батьками ви напевно розумієте, що малюки теж можуть страждати від недосипання. Пропонуємо більше дізнатися про безсоння у дітей та методах боротьби з ним.

Скільки має тривати дитячий сон?

У більшості випадків, як тільки ви потрапляєте до педіатра, той цікавиться якістю і тривалістю сну вашої дитини. А все тому, що здоровий сон дуже сильно впливає на правильний дитячий розвиток, шкільну успішність та психо-емоційний стан.

Щоб зрозуміти, чи висипається ваша дитина, потрібно знати, скільки повинен тривати дитячий сон. Медики стверджують, що молодші школярі повинні спати 10-11 годин на добу. Учні середніх класів повинні отримувати 9-10 годин здорового сну щодня. А сон старшокласників повинен тривати від 8-ми до 10-ти годин. Безумовно, є сім’ї, де дитячий сон не перевищує 7-ми годин, але ви повинні розуміти, що такий режим в підсумку може підірвати імунну систему та згубно позначитися на фізичному і психічному здоров’ї дитини.

Як проявляється дитяче безсоння?

Дітей, які страждають від недосипання, можна визначити за явним ознаками, такими як темні кола під очима та засипання в машині або в школі прямо під час уроку. Є й менш очевидні симптоми. Наприклад, тяга до солодкого може бути ознакою безсоння. Дитина, яка потребує відпочинку, періодично тре очі протягом дня. Крім того, ще одним показником недосипання є збільшення алергічних симптомів у малюків, які страждають алергією, тому втомленому організму важче справлятися з різними алергічними реакціями.

Як допомогти дитині висипатися?

Якщо ваш бешкетник не висипається, потрібно втрутитися в його спосіб життя. Встановіть режим 3-х разового здорового харчування з двома невеликими перекушуваннями в проміжках. Тримайте солодощі та борошняні вироби подалі від дитячих очей. Після виконання шкільних домашніх завдань і вечері починайте готувати нервову систему малюка до сну, найкраще це робити за допомогою теплої ванни.

Режим пробудження не менш важливий, ніж режим сну. Тому намагайтеся щодня будити дитину в один і той же час, причому вихідні дні не повинні бути винятком. Не дозволяйте дітям грати у відеоігри або дивитися телевізор перед сном і, взагалі, уникайте установки телевізора в спальні або дитячій кімнаті.

Не нехтуйте своєчасною професійною допомогою

Іноді буває так, що всі ваші зусилля з нормалізації дитячого сну не призводять до бажаного результату. Діти можуть страждати на безсоння з причин, не пов’язаних з їх неправильним розпорядком дня. Вам варто звернутися до лікаря, якщо ваша дитина засинає в школі, швидко набирає або втрачає вагу або страждає від важких нападів алергії. Кваліфіковані педіатри за допомогою тестів та інших досліджень виявлять справжні причини дитячого безсоння.

Якщо ви виховуєте підлітків, зверніть увагу на їх соціальне життя. У цьому віці вони часто експериментують з алкоголем або наркотиками, які теж можуть негативно впливати на якість нічного відпочинку.

Оцініть статтю