Як полегшити нічне годування немовляти?

Як полегшити нічне годування немовляти? Материнство

Недавні дослідження вчених показали, що мами, які годують грудьми своїх новонароджених немовлят, сплять у середньому на 40 хвилин довше ніж інші матусі. У свою чергу немовлята, які отримують вночі мамине молочко, сплять міцніше, ніж дітки-штучники. Якщо грудне вигодовування, але регулярно не висипаєтеся по ночах, прислухайтесь до цих порад, які допоможуть вам полегшити нічне годування.

Декілька порад з нічного грудного годування

  • Не вмикайте освітлення в кімнаті. У крайньому випадку, запаліть тьмаве світло (якщо у вас є вимикач з регулюванням яскравості) або використовуйте нічник.
  • Щоб не розбуркувати малюка, коли він ситий засне біля грудей, міняйте підгузок перед годуванням.
  • Хочете перебувати з малюком в теплі і затишку? Залиште заздалегідь на місці нічного годування легку ковдру або плед.
  • Щоб вночі не довелося повністю знімати верхню частину піжами, носіть зручний одяг для годуючих мам з елементами, що відстібаються.
  • Залиште на тумбочці склянку води, соску, рушник або серветки. І взагалі, тримайте під рукою предмети першої необхідності.

Що робити, якщо дитина засинає під час нічного годування?

Якщо дитина засинає під час нічного годування, а ви хочете, щоб вона добре поїла – потріть ніжно її щічку, і малюк знову почне їсти. Якщо ж це не допоможе, змочіть кінчики пальців в холодній воді і обережно струсіть кілька крапель на личко крихти.

грудне годування немовляти

Коли дитина буде спати всю ніч?

Це питання хвилює всіх новоспечених матусь. Але, на жаль, на нього немає однозначної відповіді навіть у досвідчених педіатрів. Це відбудеться тоді, коли малюк буде готовий спати всю ніч без годувань. Ви ж не будете змушувати ходити малюка, який ще фізично не готовий до цього, чи не так? Тому, для психічного та емоційного здоров’я крихти, не поспішайте відлучати його від нічного годування груддю. Все буде залежати від віку дитини, її темпераменту, фізичних факторів (хвороби, прорізування зубів), частості харчування і тривалості часу, який вона проводить з мамою протягом дня.

Висновок

Незважаючи на всі нічні незручності, вам варто пам’ятати, що дитина не завжди буде маленькою і, в кінцевому підсумку, зможе сама спати всю ніч. Ви не встигнете озирнутися, а вона вже стане великою та самостійною. Тому, насолоджуйтесь кожною хвилиною материнства, адже ви зараз дуже потрібні своїй крихітці.

Оцініть статтю