Як підвищити імунітет без використання ліків?

Як підвищити імунітет? Здоров'я

Якщо ви 2-3 рази на рік страждаєте від простудних захворювань, ваша імунна система знаходиться в небезпеці. Це означає, що ваш організм став слабким під впливом різних факторів, і не здатен самостійно справлятися з бактеріями та вірусами. Давайте спробуємо виправити ситуацію і зрозуміти, що ж насправді так послаблює імунітет.

5 звичок, що послаблюють імунітет

Тіло людини – це геніальний механізм, здатний організовувати і контролювати ефективне функціонування всіх своїх систем життєдіяльності, а також боротися з різними захворюваннями. На жаль, в наші дні люди розучилися довіряти власному тілу, тому вживають серйозних превентивних заходів, намагаючись захистити себе від агресивного навколишнього середовища та різних недугів за допомогою медичних препаратів.

Немає нічого поганого у тому, що ви намагаєтесь запобігти виникненню хвороб за допомогою ліків. Тим не менш, недавні дослідження вчених показали, що постійні профілактичні заходи не загартовують, а навпаки, послаблюють імунну систему. Ось 5 повсякденних звичок більшості людей, які на перший погляд здаються абсолютно нешкідливими, проте насправді серйозно послаблюють імунітет.

1. Поганий настрій

У це важко повірити, але ефективність роботи імунної системи багато в чому залежить від настрою людини. Вчені вже давно заявляють про те, що фізичне і психічне здоров’я тісно взаємопов’язані. Песиміст набагато частіше хворіє, ніж оптиміст, оскільки негативні думки і невіра у власні сили роблять організм песиміста менш стійким до різних захворювань та стресових ситуацій.

Якщо ви часто впадаєте в депресію, подбайте про своє здоров’я та зробіть все можливе, щоб підняти настрій. Станьте оптимісткою. Це дозволить підвищити якість власного життя, поліпшити свій фізичний і психічний стан і навіть трохи схуднути.

2. Занадто багато ліків

Прийом ліків має свої переваги і недоліки. Переваги полягають у тому, що ліки допомагають швидше справлятися з хворобами. До недоліків можна віднести те, що як мінімум 1 з 3 лікарських препаратів викликає побічні ефекти. Деякі ліки дійсно здатні стимулювати імунну систему, допомагаючи організму боротися з різними вірусами та хвороботворними бактеріями. Однак не варто забувати і про те, що довгострокова лікарська терапія або надмірне захоплення антибіотиками може серйозно послабити ваш імунітет.

Звичайно, якщо ви захворіли, потрібно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Але не купуйте занадто багато безрецептурних препаратів, особливо антибіотиків, займаючись самолікуванням. Так ви тільки нашкодите своєму організму. Важливо розуміти, що антибіотики діють не вибірково, вбиваючи як шкідливі, так і корисні бактерії. Саме тому після лікування антибіотиками імунітет довго відновлюється. До речі, ось 5 небезпечних ліків, які ми часто приймаємо без рецепту.

3. Тепла вода

Багато людей з хронічними захворюваннями горла або стравоходу за рекомендацією лікарів п’ють тільки теплу воду. Здавалося б, все правильно. Однак така звичка може істотно ускладнити вам життя, тому що здатна суттєво послабити імунітет. Кілька місяців регулярного вживання тільки теплої води зробить тіло занадто чутливим до низьких температур, і ваша імунна система втратить здатність справлятися з переохолодженням організму, що неминуче призведе до частих застуд. Кожного разу, відмовляючись пити прохолодну воду, згадуйте про те, що тепло робить тіло слабким і нетерпимим до холодних погодних умов. Краще привчати себе до холоду, а не уникати його, наприклад, займатися водним загартовуванням.

4. Нехтування особистою гігієною

Незважаючи на те, що ми з пелюшок намагаємося привчати дітей якомога частіше мити руки з милом, багато дорослих людей нехтують особистою гігієною. Пора вже зрозуміти, що брудні руки в будь-яку хвилину можуть зробити зі здорової людини пацієнта інфекційної лікарні. Запам’ятайте, регулярне миття рук (хоча б 5 разів на день) є одним з найкращих та найпростіших способів зміцнення імунної системи.

5. Сон в теплі

Багато професійних імунологів для підвищення імунітету радять спати в прохолодній кімнаті. Але, якщо ви звикли до теплої спальні та боїтеся застудитися, тоді добре провітрюйте кімнату перед сном.

Оцініть статтю