Як навчити дитину спати окремо від батьків у своєму ліжечку?

Як навчити дитину спати окремо від батьків Виховання дітей

У батьків маленьких дітей рано чи пізно настає момент, коли дитина відмовляється спати у своєму ліжечку, а хоче бути в одному ліжку з мамою та татом. Інколи батько змушений спати окремо і це стає непростим завданням – навчити дитину спати окремо. Найчастіше спати біля мами привчаються діти, які перебувають на грудному вигодовуванні. Мама, щоб вночі не переносити дитину з колиски, залишає її на ніч у своєму ліжку. Уже через півроку-рік батьки намагаються змінити звичку дитини відносно сну. Таке «нововведення» зазвичай супроводжується плачем дитини, даремними стараннями батьків.  Щоб цього уникнути, в першу чергу вже від народження дитини, погодувавши її, кладіть спатки окремо у ліжечко. Так і в батьків сон міцнішим буде, і малюк звикне до свого ліжечка.

Дітки уже трирічного віку чи старші, можуть хотіти спати з батьками через певні страхи, чи навіть ревнощі мами до тата.

Як все-таки навчити дитину спати у її ліжечку, зберігаючи спокій?

  1. В першу чергу, потрібно набратися терпіння батькам, не кричати дитину, якщо вона вперто не хоче лягати окремо. Знадобиться матері не один день на зміну такого укладу.
  2. Не можна допустити, щоб ліжечко асоціювалося у дитини зі сльозами, страхом і самотністю. Покладіть поряд з малюком спати на подушку улюблену м’яку іграшку. Побудьте біля ліжечка кілька хвилин, прочитайте казку чи заспівайте колискову. Люблять діти, щоб їх гладили по голівці, ножках, спинці. Такий легенький масаж діє заспокійливо і пришвидшує сон.
  3. Можна також по іншому домовитись з дитиною: на кілька хвилин Ви лягаєте з нею у своє ліжко, після чого дитина має погодитись піти спати у дитяче. Якщо є старший братик чи сестричка, то можна пояснити малюку, що він (вона) спить окремо від дорослих і з них потрібно брати приклад.
  4. Як варіант, є радикальніший метод як навчити дитину спати у її ліжечку. Пояснити дитині, що зараз час спати, хвилинку поносити на руках, погладити, укласти спати, помахати ручкою і вийти з кімнати. Побачивши, що нема з ким спати, немає ким маніпулювати, малюк може трохи похникати і заснути. Проте, не можна допускати, щоб дитина плакала довго. Кожна мама вже навчилась відчувати і розуміти плач дитини і знає коли заходити. Як правило, після декількох спроб мами чи тата залишати дитину у ліжечку та у кімнаті одну, вона засинає.

Ввечері можна пробувати спочатку приспати малюка біля себе, а потім перенести у дитяче ліжечко. Просинаючись у своєму ліжку, дитина через кілька днів звикне і засинати у ньому. Звісно, що є категорія капризунів і впертих діток. Батькам знадобиться більше часу, сил, вмовлянь та пояснень, поки їхнє чадо погодиться спати окремо від них. Головне – зберігати спокій і показувати свою любов!

Оцініть статтю