Як нагодувати “нехочуху”: поради для батьків

Як нагодувати “нехочуху”: поради для батьків Виховання дітей

Маленькі діти рідко готові поглинати все те, що їм пропонують. Батькам важко в такій ситуації зберігати філософський спокій. Більшості кортить нагодувати малюка будь-якими способами. Але такі помилки дорослих можуть негативно вплинути на формування харчової поведінки дитини. Дізнайтесь, як викликати у неї апетит, створити умови, за яких малюк стане прихильником здорової їжі.

Корисні поради

Якщо ваш малюк дуже погано їсть, прислухайтесь до таких порад:

  • Розробіть і дотримуйтесь режиму харчування.
  • Між прийомами їжі робіть паузи в 3-4 години. У цей час нічого не давайте дитині, крім води. Навіть невеликі перекуси зменшать апетит, і дитина відмовиться від їжі, коли прийде час сідати за стіл.
  • Солодощі також знижують апетит, тому фрукти, печиво та цукерки давайте малечі після прийому їжі. Привчіть дитину їсти солодощі за столом, а не під час гри.
  • У кожного члена родини є своє місце за столом. Діти не є виключенням. Встановіть крісло для годування, підготуйте для дитини посуд, який йому сподобається. Власним прикладом демонструйте малюку, як потрібно поводити себе за столом, користуватися столовими приладами та споживати їжу.
  • Якщо дитина капризує, не будьте суворими та насильно не заставляйте її все з’їсти. Запропонуйте їй спочатку салат із свіжих овочів, можна також дати солоний огірок або квашену капусту. Такі продукти збуджують апетит, та вже через кілька хвилин малюк із задоволенням почне їсти.
  • Після рухливих ігор, переглядів мультфільмів, що супроводжувалися бурхливими емоціями, не поспішайте саджати малюка за стіл. Запропонуйте йому прочитати книжку, переглянути кольорові малюнки. А після того, як він заспокоїться, ведіть його до їдальні.
  • Педіатри рекомендують вводити в меню різноманітні страви. Це позитивно відображається на стані здоров’я малюка. Якщо давати щодня дитині одне й те саме блюдо, воно їй дуже швидко набридне, і вмовити щось з’їсти буде важко.
  • Під час вибору м’ясних страв віддавайте перевагу котлетам. Малюкам до 1,5 року важко жувати, вони втомлюються й надалі можуть відмовитися від такої їжі. Давайте цілі шматки м’яса, коли дитина трішки подорослішає й у неї проріжуться всі зуби.
  • Підвищити апетит можна, якщо перед прийомом їжі організувати прогулянку на свіжому повітрі.

Маленькі хитрощі

Досвідчені батьки залюбки використовують маленькі хитрощі, які ґрунтуються на психології дитини.

Щоби викликати бажання у дитини їсти кашу, кілька днів подавайте цю страву тільки дорослим членам родини, додаючи, що малюк зможе її їсти, коли подорослішає. Дитині дуже швидко закортить спробувати на смак «дорослу» їжу.

Коли дитина трішки підросте, долучіть її до приготування страв. Їжа, яку приготували власноруч, буде найсмачніша, тому вмовляти малюка вже не доведеться. Він з’їсть усе до останньої крихти. Корисні продукти, від яких малюк відмовляється, таємно додавайте в готові страви. Сир кладіть у кашу, крупи – в суп.

Скориставшись порадами та хитрощами, ви зможете привчити маленького члена родини до правильного споживання їжі.

Оцініть статтю