Як легко і просто розвивати 11-місячну дитину?

Як легко і просто розвивати 11-місячну дитину? Виховання дітей

Залишився один місяць до першого дня народження дитини. У 11 місяців маля стає цікавим, багато чого вже вміє, радує батьків новими досягненнями: хтось робить перші самостійні кроки, хтось – починає говорити, проситися на горщик і т. д.

Фізичний розвиток: перші самостійні кроки дитини в 11 місяців

Хочеться відзначити, що половина всіх дітей починає самостійно без підтримки робити перші кроки до року. Вони ще невпевнені, часто падають, але це вже великий прогрес в розвитку. Деякі батьки хвилюються з приводу того, якщо їх чадо не поспішає ходити, що невпевнено пересувається навіть з підтримкою, стає на пальчики. Деякі діти настільки захоплюються повзанням, що їм не хочеться вчитися ходити. Рачки пересуватись по підлозі впевненіше, легше дістатися до того місця, що  треба. Такі дітки зосереджуються на вивченні, розгляді іграшок та інших предметів, ніж на тому, щоб ходити. Але коли вони роблять перші кроки, то вони виходять вже більш впевненими, ніж в тих діток, які почали ходити раніше.

До 1 року і 4 місяців дітки повинні почати ходити. Якщо на той час дитина не може самостійно стояти на ніжках, не робить кроків навіть з підтримкою дорослих, самостійно не топає біля ліжечка, то це повинно насторожити батьків і стати причиною звернутися до фахівця для вияснення причини цього.

Як розвивати дитину в 11 місяців?

У діток цього віку треба розвивати дрібну моторику рук не просто так, адже вона сприяє розвитку мови і мислення.

Прості способи розвитку дрібної моторики

  • Маленькі непосиди можуть тривалий час перебирати пальчиками (вказівним і великим) крупи (гречану, рисову), шукати там інші макрани наприклад, складати в інший посуд, дробити печиво, а потім збирати крихти і їсти їх. Такі прості заняття захоплять дитину і розвивають дрібну моторику.
  • Розвивати дрібну моторику можна також за допомогою великого ґудзика і шнурка. Покажіть дитині як можна в дірочки просувати шнурок, і вона також захопиться цим заняттям. Можна заламінувати папір, поробити там різні кружечки, квадратики, трикутники і просувати шнурок в різні дирочки.
  • М’який пластилін також стане хорошим заняттям для маленького дослідника. Звичайно, він не зможе в цьому віці ліпити звіряток і інші фігурки, але він буде відщипувати пальчиками невеликі шматочки пластиліну і ліпити їх на картон. 
    Як бачимо, зовсім необов’язково йти в магазин і купувати багато іграшок, потрібно тільки включити батькам фантазію і забавляти дитину незвичайними іграшками.

Також діткам подобатися розглядати книжки з яскравими ілюстраціями, з тваринками, вони вже мають знати, як собака гавкає, як котик муркає, коза «ме-ме» говорить, корова – «мууу» і т. д. Також дітки вже показують, де них очі, де ніс, вушка, ручки, ротик.

11-місячні дітки вміють самостійно пити з пляшечки, намагаються їсти ложкою. Батькам потрібно вже зараз давати можливість дитині вчитися їсти пюре, сир, йогурт ложкою самостійно. Навіть якщо все навколо буде в їжі, мамі, не потрібно злитись. Дитині потрібен час, щоб навчитись, так вона зможе швидше стати самостійною, навчитися добре тримати столові прибори, підготуватися до дитячого садка. З віком у дітей часто пропадає бажання потім самостійно їсти, пити, одягатися, збирати іграшки, якщо за них робити буде все мама.

Навіть якщо ваша дитина не говорить жодного слова, вона багато слів розуміє. Діткам в 11 місяців потрібно читати казки, розповідати віршики, спілкуватися багато як з дорослою людиною, без сюсюкання. Якщо займатися з дитиною, то вже в рік вона знатиме до 3000 слів, тільки не зможе їх вимовляти. Навіть короткі мультфільми англійською, прикладом, допоможуть в майбутньому добре освоювати іноземну мову.

  • Також в цьому віці і старшим діткам дуже подобаються гучні ігри з дорослими. Вони голосно сміються, коли грати з ними в хованки, підкидати вгору і ловити, «літати» на руках у мами чи тата.
  • Дитина дуже прив’язана в цьому віці до батьків і може почати плакати, якщо в кімнаті залишиться з незнайомими людьми, якщо мама надовго піде в магазин або у справах.

Харчування і сон 11-місячної дитини

Деякі мами продовжують грудне вигодовування дитини до 11 місяців і довше. Як правило, зараз груди мами дитині потрібні для дитини більше для заспокоєння, задоволення смоктального рефлексу, аніж як джерело їжі. У 11 місяців діти знайомі з багатьма продуктами харчування, які стають основною їжею: супи, м’ясо, овочеві пюре, сир, кефір, йогурти, соки, каші. Грудне молоко п’ють після сну зранку, перед сном, денним або вечірнім, щоб заснути, заспокоїтися. Як правило, прийомів їжі 5 з інтервалом 3,5 години, але не всі батьки притримуються режиму харчування своїх дітей.

З 11 місяців можна давати вже діткам коров’яче молоко, але розбавляти його потрібно спочатку наполовину водою, потім третину води додавати, четверту частину, і через тиждень-два – можна зовсім не розбавляти молоко. Не завжди організм дитини сприймає молоко, тому потрібно стежити за реакцією після випитого молока: чи немає висипань, діареї, блювоти.

Сплять діти в 11 місяців також по-різному – раз чи два лягають спати вдень і нічний сон, який повинен бути вже без нічних годувань, триває близько 11-12 годин.

До першого року народження дитинки залишився місяць. Батькам потрібно влаштувати малечі справжнє незабутнє свято, влаштувати фотосесію крихітці, зніміть невеличкий відео ролик, щоб в майбутньому дитині показати, якою була в 1 рочок.

Оцініть статтю