Як доглядати за вухами дитини?

Як доглядати за вухами дитини? Виховання дітей

Людське вухо можна умовно розділити на три частини — зовнішню, середню і внутрішню. Зовнішнє вухо складається з шкіри, хрящиків і вушного каналу. Далі йде барабанна перетинка, що відокремлює потрібне вухо від середнього. Середнє вухо являє собою невелику порожнину з трьома слуховими кісточками, яка з’єднує задню частину носа з євстахієвою трубою. Євстахієва труба з’єднує середнє вухо з горлом і служить в якості клапана, що нормалізує тиск. Саме з цією трубою пов’язана більшість проблем з вухами.

Інфекції середнього вуха

Коли дитина ковтає або позіхає, євстахієва труба відкривається і тягне барабанну перетинку всередину. У цей час в середнє вухо може потрапити рідина, що викликає запалення. Найчастіше воно відбувається у дітей з інфекцією верхніх дихальних шляхів або симптомами алергії. Також небезпеку наражаються діти, що перебувають на штучному вигодовуванні або вимушені дихати повітрям, забрудненим сигаретним димом. У кожному разі, подібні захворювання може лікувати тільки лікар.

Поради по догляду:

  1. Ніколи не використовуйте звичайні ватні палички — ними ви тільки глибше утрамбуєте вушну сірку, та й ризик пошкодити барабанну перетинку дуже великий. Використовуйте засоби, що мають м’які обмежувачі.
  2. Чистіть вушка дитини кожного разу після купання і витирайте заздалегідь підготовленої серветкою — просто промокніть їх, щоб прибрати надлишки вологи.
  3. Не забувайте приділяти увагу самій вушній раковині, а також шкірі за вухом дитини — обробляйте її дитячим кремом, щоб уникнути попрілостей.
  4. Якщо вушної сірки накопичилося занадто багато, можна скористатися спеціальними краплями. Але краще попередньо проконсультуватися з дитячим лікарем.
  5. Важливо знати, що часто вушна сірка накопичується через зневоднення. Слідкуйте, щоб малюк отримував достатню кількість рідини.
Оцініть статтю