Виховання відповідальності у малюків

Виховання відповідальності у малюків Виховання дітей

У дорослому віці ми чудово розуміємо, що таке відповідальність і яку велику роль вона відіграє в нашому житті. Але більшість батьків навіть не підозрюють, що їхні діти вчаться бути відповідальними, дивлячись на щоденні вчинки оточуючих дорослих людей. Хочете привчити своїх малюків до порядку? Ми підкажемо, як це зробити.

Як привчити дитину до порядку?

Одразу попереджаємо, методи виховання відповідальності та навчання дисципліні вимагють терпіння, тому запасіться їм заздалегідь.

“Набагато простіше і швидше самої в кінці дня зібрати всі розкидані дитячі іграшки та розвиваючі ігри, які роблять будинок схожим на дитячий садок. Змушувати малюків прибирати за собою – досить обтяжливе і невдячне заняття, яке тільки забирає час. Адже ще потрібно приготувати вечерю, підготувати дітей до сну і доробити всі справи, з якими я не встигла впоратися протягом дня…” – саме так думає більшість матусь, і… помиляється.

Не страшно, якщо ви іноді берете на себе прибирання дитячих іграшок та ін., але якщо ви будете робити це постійно, малята звикнуть до того, що мама все за них робить, і така турбота може відгукнутися вам у майбутньому.

Починайте виховання відповідальності в ранньому віці

Якщо дитина здатна робити щось самостійно, направляйте її, підказуйте, де зберігати іграшки і як справлятися з тим чи іншим завданням замість того, щоб виконувати роботу за малюка. Нічого складного, правда? Але чи можете ви постійно і усвідомлено слідувати цій здоровій логіці? Адже найчастіше після їжі мама машинально збирає весь посуд і прибирає зі столу. Замість цього, потрібно пояснити бешкетнику, як сильно він допоможе мамі, якщо сам після їжі збере весь брудний посуд і покладе його в мийку. Таким чином, дітлахи не тільки навчаться прибирати за собою, але і будуть почувати себе справжніми маленькими помічниками.

 

Оцініть статтю