Виховання гіперактивної дитини

Виховання гіперактивної дитини Виховання дітей

Багато батьків дуже часто скаржаться на те, що у них гіперактивні діти: занадто активні, імпульсивні, галасливі, важко вкладаються спати, конфліктні. Дитина зовсім не може стримувати свої бажання, постійно створює різні проблеми. Вважається, що коли пологи були важкими, зокрема розтин кесарева, то ймовірність того, що дитина буде дуже збудлива та активна.

Перш ніж приступати до виховання надто активної дитини, батькам потрібно подивитися на свою власну поведінку збоку. Якщо ще під час вагітності жінка перебувала часто у роздратованому стані, знервувалась, перевтомлювалась і була такою ж після народження дитини, то ймовірність того, що дитина не буде спокійною, є висока. Підвищені тони розмови в домі, де росте дитина, відсутність поваги, правильних прикладів для наслідування, формують у дитини імпульсивність, підвищену збудженість, конфліктність, тощо. Батькам потрібно навчитися спокійно розмовляти з дитиною і між собою, пояснювати дитині правильні вчинки і неправильні, не бити, не показувати жорстокість, не включати мультфільмів-жахів.

Виховання і робота з гіперактивними дітьми:

  • Складіть розпорядок дня і дотримуйтесь його. Привчайте вже 1,5-річного віку дитину допомагати Вам: принести віника, витерти пилюку, поскладати речі на свої місця. Нехай це буде смішно з боку виглядати, але головне привчити до порядку і допомоги!
  • Проводьте багато часу на свіжому повітрі, де дитина зможе побігати, вивільнити енергію, і краще спатиме.
  • Скупчення людей збуджує занадто активних дітей. Батьки самі помітили, що діти в домашній обстановці значно спокійніші, аніж коли приходять гості додому чи інші дітки. Їхня поведінка дивує часом самих батьків;
  •  Необхідно дати малюкові витратити надлишкову енергію «в мирних цілях» – фізичні вправи, прогулянки тощо.;
  • Віддайте дитину на плавання, гімнастику, хореографію, де і енергія потрібна, і зосередження уваги.
  • Вдома займайтесь зі своїм чадом аплікаціями, складанням пазлів, ліпленням фігурок з пластиліну. Обов’язково хваліть зусилля і результат роботи дитини, навіть якщо він далекий від досконалості.
  • Намагайтеся повчати і вказувати на помилки спокійним голосом. Ніколи не принижуйте перед родичами чи чужими людьми і не кажіть «Я тебе не люблю!» Діти сприймають надто все буквально.
  • Рідше використовуйте слова-заборони, краще плавно заінтересуйте дитину чимось іншим, і поступово підведіть дитину до того, щоб вона сама зрозуміла що можна робити, а що ні.
  • Вашому занадто активному малюкові життєво необхідний «куточок усамітнення», власна «територія». Облаштуйте красиво дитячу кімнату, або частину іншої кімнати цікаво, порадьтеся у свого малюка, що йому до вподоби, які кольори, який столик, що би хотів для повного комфорту. Там дитина зможе проводити частину свого часу і самостійно забавлятися.

Терпіння, любов, контроль власних емоцій – це те що потрібно батькам для правильного виховання дитини. Не турбуйтеся і не кидайте розпочате, коли Вам здається, що ваші зусилля правильного виховання безрезультатні. Немає ідеальних дітей, немає ідеальних батьків, а для результату потрібен час. Якщо ж дитина дошкільного віку чи вже школяр і з гіперактивністю та поганою поведінкою важко справитись, то варто звернутись за консультацією до спеціаліста.

Оцініть статтю