Творчі ігри для розвитку вашої дитини

Творчі ігри для розвитку вашої дитини Виховання дітей

Творчі ігри потрібні для розвитку вашої дитини. Граючи і наслідуючи, діти навчаються – це природний спосіб, що дозволяє їм пізнавати, відкривати та освоювати навколишній світ. Ігри – це стан дитячого розуму, безпечний (як правило) за своєю природою, проактивний, емоційний, дослідницький та навчальний.

Хоча ігри самі по собі є важливою частиною життя вашої дитини, для розвитку її мозку потрібно враховувати їхню загальну якість. Нудні та звичайні ігри, на відміну від активних та творчих, несуть меншу користь. Потрібно прагнути саме до творчих ігрових ситуацій, які сприятимуть формуванню у дитини певних рис особистості та характеру.

Навіщо взагалі діти граються? Звичайно, їм подобається веселитись, вони люблять ці хвилюючі емоції. А ще діти грають, щоб радіти, вивчати речі та явища навколо, змагатися з іншими та перемагати, кидати виклик самому собі та просто насолоджуватися життям.

Часто батьки ставляться до ігор як до марної трати часу і прагнуть обмежити цю «пусту» активність. Вони не бачать прямого зв’язку між, наприклад, іграми та мисленням, тому в списку корисних занять гри опиняються на останніх місцях, якщо, звичайно, це не спосіб зайняти чимось дитину на потрібний час.

Що розвивають ігри?

Але ігри – не лише джерело радості та веселощів. Це чудовий помічник у розвитку у вашої дитини:

  • Соціальних навичок. Граючи, дитина розвиває свій емоційний інтелект, навички спілкування та проникливість, дізнається та навчається емпатії та співчуття.
  • Особисту силу. Зміцнення вроджених здібностей вашої дитини брати на себе відповідальність і справлятися з випробуваннями, знаходити сенс і розуміти значення своїх вчинків, відкривати цей світ і впізнавати себе – все це вимагатиме
  • Досвіду безлічі ігор. Крім того, розвивається гнучкість мислення, необхідна контролю за власною поведінкою.
  • Навченості. Ігрові відкриття та пригоди – визнані способи творчого навчання. Ігри допомагають зрозуміти, як можна вирішити проблеми, використовуючи розум, уяву, різні погляди. Вони викликають цікавість – а за ним іде й творчість!
  • Почуття близькості. Творчі ігри можуть підвищити відкритість дитини та її прихильність до інших. До того ж, ігрові навички полегшують дружбу та спілкування з людьми, особливо з товаришами по школі.
  • Залучення. Розвиваються увага, концентрація та цілеспрямованість, необхідні майбутніх успіхів вашої дитини.
  • Тямущості. Творчі ігри підвищують чіткість мислення, ясність розуму.
  • Почуття часу. В іграх до дитини приходить розуміння значення часу, навчання дисципліни.
  • Впевненість. Гра – відмінний спосіб розвинути в дитині впевненість і мужність, спонукати його на вирішення навіть дуже складних завдань.
  • зрештою, творчі ігри – це весело та захоплююче! Саме в ці моменти особливо цінуєш красу життя.

Серед простих і доступних творчих ігор зауважимо такі: пазли та головоломки, пошук скарбів, ляльковий театр, «вгадай, хто я», ігри на лідерські якості, твір історії – і гра в домашній п’єсі по ній, а також інші – про це ми розповімо у наступній статті.

Грайте та будьте щасливі!

Оцініть статтю