Температура у немовлят: норма, причини підвищення, лікування

Температура у немовлят: норма, причини підвищення, лікування Материнство

У більше 40% діточок до півроку, часто буває підвищена температура тіла (до 37,5 градусів). Це не повинно викликати тривоги у батьків, оскільки злегка підвищена температура у грудничка, є фізіологічною властивістю організму, зумовленою ще не зовсім досконалою системою терморегуляції. При відсутності симптомів (кашлю, забитому носику, ін. симптомів) і нормальному самопочутті малюка, ніяких заходів задля пониження температури не потрібно вживати. Діти можуть бути хворі і з нормальною або пониженою температурою, а можуть мати незначну гарячку без хвороби.

Якщо лихоманка тримається понад добу і малюк поводиться неспокійно, це вже сигнал імунної системи про наявність захворювання. Якщо дитині менше трьох місяців, то слід прикласти до лоба змочену у прохолодну воду марлю і покликати лікаря. Дітям після трьох місяців можна збити гарячку після позначки 38,3 градуси відповідною до віку дозою препарату парацетамолу. При розвитку патологічних процесів, невисокий температурний показник може поступово досягти критичної точки. Для правильного реагування, необхідно знати найбільш часті причини, при яких температура у грудничка може стати причиною для занепокоєння.

Імовірні причини підвищеної температури

Верхня планка термодинаміки у грудних малюків становить 37,5 градусів. У недоношених та з малою вагою тіла дітей вона може знижуватися до 36 градусів, проте також вимагає консультації лікаря. Підвищений температурний показник у дитини виявляється через інтенсивний обмін речовин, характерний після народження, але існує багато інших причин через:

Перегрівання, обумовленим неспроможністю функції терморегуляції. Порушення процесу виділення поту, покликаного охолоджувати тіло, викликає його перегрів, як наслідок – підвищена температура. Не варто дітей закутувати як капусту. Одягу на немовлятах має бути так як на дорослій людині + одна річ.

Прорізування зубів у дітей провокує лихоманку (до 39 градусів). Зміну термодинаміки викликають особливі біологічно активні речовини, що виділяються при процесах місцевого запалення в яснах. Підвищення температури проявляється за пару днів до появи зуба, і проходить, як тільки зубчик проріжеться

До  факторів можна віднести:

  • порушення мікрофлори при дисбактеріозі;
  • непереносимість коров’ячого білка, що викликає діатез;
  • реакції на планові вакцинації;
  • шлунково-кишкові та респіраторно-вірусні інфекції;
  • наслідок білкового прикорму

Звісно, що простудні та вірусні захворювання часто супроводжуються підвищеною температурою тіла. З немовлятками слід уникати людних місць, потрібно ставити біля ліжечка часник, який вбиває бактерії, провітрювати кожного дня кімнату.

Температура у грудничка, що не перевищує 38 градусів не збивається. Надайте імунній системі боротися самостійно і виробляти захисний бар’єр.

Поради батькам:

  • Коли температура спадає, дитина багато пітніє і їй обов’язково потрібно давати багато пити, щоб не було зневоднення організму.
  • Під час гарячки у дітей погіршується апетит, тому не потрібно силою намагатись нагодувати.
  • Частіше беріть на руки немовля, старайтесь запобігти плачу дитинки,під час якого температура може піднятися до вищих значень.
  • Пам’ятайте також найкращий засіб для підтримки імунного захисту – грудне вигодовування та поступове загартовування.
Оцініть статтю