Сповивати у пеленки новонароджену дитину чи ні?

Сповивати у пеленки новонароджену дитину чи ні? Материнство

Кожну молоду маму частково хвилює це запитання. Цікавиться у батьків, подруг, лікарів. І у відповідь чує як за, так і проти. Старше покоління схильне до пеленок. Аргументують це тим, що дитина спокійніше спатиме, що ніжки будуть рівненькими, що їй тепліше так. У роки, коли ще не було одноразових підгузків, коли не було широкого вибору красивих дитячих костюмчиків, повзунків, єдиним зручним одягом новонароджених – були пеленки. Їх легко попрати, швидко сохнуть і прасуються.

В чомусь люди, які «за сповивання» праві, а в чомусь – помиляються. Те, що дитина після появи на світ не контролює свої рухи ніжками і ручками, через що прокидається, це так. Сповивши її у пеленки, чи загорнувши не туго у тонку ковдрочку чи спеціальний конвертик, дитина має змогу відчути краще тепло, комфорт, особливо у зимову пору року, вона не буде просинатися від своїх «незграбних рухів», а мама впевненіше і зручніше зможе носити свою крихітку на руках, поки дитина не зможе тримати свою головку, тобто до 2-3 місяців.

Хибною є думка про те, що сповивання забезпечить дитині рівні ноги. Але ж є люди старшого покоління з кривими ногами, яких пеленали і пеленали туго. Якщо у дитини є спадкова схильність до кривих ніг, то вони такими скоріше за все і будуть. Також викривитись ніжки можуть після того, як дитина почала ходити, і коли у неї є певні захворювання, зокрема рахіт.

Інша ж категорія людей проти сповивання дітей. Вважається, що новонароджені, яких обмежують у їхніх рухах пеленками, у майбутньому будуть «скованими», можливо і закомплексованими. Але ж тоді виходить, що наші батьки, тітки, дідусі і бабусі мають комплекси через те, що їх пеленали.

Ця тема настільки дискусійна, що бути прихильником якоїсь однієї точки зору важко. Вирішити має молода мама сама, вибрати “золоту серединку” на основі певних рекомендацій:

  • В першу чергу, якщо на дворі літо, то сповита дитина може мати попрілості, через те погано спати.
  • Також можна сповивати дитину тільки перед сном, а після сну залишати розповитою, робити повітряні ванни для тіла, масаж, давати можливість «погратися» своїми рученятами і ніжками.
  • Можна запеленати дитинці тільки ноги, а руки залишити вільними, або навпаки.
  • Узимку ідеально до 2-3 місяців використовувати замість пеленок, ковдрочки, теплий конвертик на липучках, який не сильно обмежуватиме рухи немовлятка, проте і не даватиме просинатись йому від них.

Зрештою, мама сама відчує, як дитині комфортніше спати – сповитій чи ні, від чого вона погано спить. Поганий сон у дитини буває через коліки, через забитий носик, температуру, через голод.

Оцініть статтю