Щаслива дитина – поради дитячих психологів

Щаслива дитина – поради дитячих психологів Виховання дітей

Всі батьки бажають здоров’я і щастя своїм дітям. Але на відміну від дитячих застуд, на які ми не завжди можемо вплинути, щастя малюків і безтурботне дитинство безпосередньо залежать від оточуючих їх дорослих людей. Тому, якщо хочете, щоб у вас була щаслива дитина, скористайтеся цими простими порадами дитячих психологів.

Як виростити щасливу дитину?

Тест на дитяче щастя

Для початку, дайте відповідь на кілька питань, які покажуть, чи щасливі ваші діти в даний момент.

  1. Ваша дитина балакуча, усміхнена, ласкава, грайлива, радісна, жива і допитлива?
  2. У вашого малюка є друзі, які звуть його гуляти або запрошують на дні народження? Чи комфортно дитина почувається під час спілкування з однолітками?
  3. Ваші син або донька люблять залишатися на самоті і грати в розвиваючі ігри, або вважають за краще займатися своїми справами, перебуваючи в одній кімнаті з усіма членами сім’ї?
  4. У вашого карапуза є режим сну і годування? Чи знаєте ви, скільки має тривати дитячий сон?
  5. Чи помічали ви раптове зниження шкільної успішності своєї дитини?
  6. Ваш малюк скаржиться на життя?

До речі, дещо змінивши ці питання, можна багато чого довідатися і про щастя дорослої людини.

Проте, якими б не були відповіді, важливо розуміти, що ніхто не є щасливим постійно. Будуть моменти, коли ваше чадо розчарується в чомусь, стане сумувати або сердитися. І, будучи батьками, ви повинні навчити його справлятися з розчаруваннями і душевним болем.

Чи все ви знаєте про проблеми своєї дитини?

Щоб виростити дитину щасливою, потрібно знати про її проблеми і допомагати їй їх вирішувати.

  • Поговоріть з малюком. Запитайте, що його засмучує найбільше і чого він боїться або побоюється.
  • Визнайте свої страх і біль. Можливо, ви боїтеся того ж, що і ваша дитина, тільки вона чесно каже про свої страхи, а ви ніяк не можете собі в цьому зізнатися. Якщо дитяча прямота зачепила вас за живе, не здумайте нервувати або виходити з себе. Прислухаючись до дитини, показуйте тільки позитивні емоції, інакше в наступний раз малюк вам не відкриється.
  • Нехай ваші діти знають, що ви завжди їх підтримаєте, втішите і позбавите від неспокою, який накопичився у них всередині.

У нещасної дитини мало друзів, багато страхів і погані відносини з однолітками. Вона може страждати від знущань або сама бути хуліганом і демонструвати агресію. Тому батьки завжди повинні звертати увагу на дитячий настрій, успішність, друзів, проблеми, ураження, перемоги та інші соціальні складові. Будь-який з цих факторів може зіграти вирішальну роль в становленні вашого сина або доньки, як особистості.

Правильно виховувати дитину – це велика батьківська праця. Проте, це завдання під силу більшості з нас. Не нехтуйте потребами малюка, робіть все можливе для вирішення дитячих проблем та подолання дитячих страхів. І пам’ятайте, що результатом вашої турботи стане щасливий дитина.

Оцініть статтю