Роль батька у вихованні сина – основні моменти

Роль батька у вихованні сина Виховання дітей

Так вже еволюційно склалося, що татусі з покоління в покоління передають необхідні навички своїм синам, від яких залежить їх життєвий успіх і продовження роду. Однак в сучасному світі інстинкти притупилися. У століття благополуччя і достатку тато став витрачати більше часу на заробіток, забезпечуючи гідне існування своїх дітей.

Але ось біда, діти перестали отримувати те, чого найбільше потребують – батьківської уваги. Загубився зв’язок між батьком і сином, який втім, можна відновити, слідуючи цим простим порадам.

Довірчі стосунки

Виховання хлопчика повинно починатися з моменту його народження, оскільки основи взаєморозуміння між дитиною і батьком закладаються в ранньому віці. Дуже важливо, щоб батько ніколи не ставився зневажливо до дитячих питань і потреб малюка. В іншому випадку між ними не сформуються довірчі стосунки, які будуть дуже важливі в перехідному віці, коли дитині виповниться 13-15 років. Крім того, не можна забувати про важливість діалогу між батьком і сином, що полягає в серйозних чоловічих розмовах.

Спільні ігри

Не тільки матусі, але і татусі люблять побалувати своїх синів, купуючи їм усілякі іграшки або цікаві забавки. Однак мало хто з тат замислюється, чому діти грають з ними лише пару перших днів, після чого навіть найсучасніші іграшки перетворюються на непотрібний мотлох в квартирі. Насправді відповідь дуже проста – інтерес потрібно підтримувати. Дитині набагато цікавіше грати зі своїм батьком, ніж наодинці.

Оскільки більшість дитячих іграшок для хлопчиків мають технічний характер, батькові легко взяти ініціативу в свої руки. Наприклад, можна разом запустити вертоліт або корабель на радіоуправлінні. І для дитини ця гра стане не просто цікавою, а й пізнавальною, а головне, може запам’ятатися на все життя.

Всі ігри спрямовані на розвиток фізичних або інтелектуальних здібностей дітей, отже, щоб хлопчик правильно розвивався, татові потрібно частіше виділяти час для гри з ним.

Сімейний відпочинок

Правильний сімейний відпочинок народжує сімейні традиції, які можуть передаватися поколіннями. Потрібно любити відпочивати зі своєю дитиною і подавати їй гарний приклад. А найкращий відпочинок – це відпочинок активний! Можна пограти в футбол, поплавати в басейні, сходити в спортзал.

А можна відправитися в турпохід, навчити сина збирати намет, розводити багаття, ловити рибу і багато іншого, що розвине в хлопчині самостійність, впевненість в собі, твердість характеру і любов до здорового способу життя.

Хто як не батько, навчить сина плавати, кататися на велосипеді, лижах або на чомусь більш екстремальному? Хто як не батько навчить його проявляти характер і силу волі, де це необхідно? Дуже корисно залучити хлопця до своїх захоплень, які були в дитинстві або збереглися донині, наприклад, моделізм, рибалка або полювання. Хлопчику завжди буде цікаво з власним батьком. Пам’ятайте про те, що найвищою нагородою вашого виховання стане ваш син – справжній чоловік, продовжувач чоловічих традицій і просто хороша людина!

Оцініть статтю