Проблеми із грудьми, що виникають під час лактації

Проблеми із грудьми, що виникають під час лактації Материнство

Годування дитини груддю є процесом важливим як для малюка, так і для мами та потребує особливого догляду за молочними залозами. Найчастіше жінки стикаються з наступними проблемами:

  • застій молока (лактостаз);
  • болючість сосків, тріщини на них;
  • мастит

Десь на третій день після народження дитини замість молозива в грудях починає вироблятися молоко. Немовлятко у перші тижні свого життя їсть небагато і відбувається переповнення молочних залоз молоком. Відчувається у грудях болісне затвердіння, може підвищитись температура тіла, це означає, що молоко у протоках закупорюється і порушується його відтік.

Причини болю в грудях під час лактації

Причинами можуть бути: рідкі прикладання дитини до грудей, незціджування «зайвого» молока після годування, тісний бюстгальтер, який перетискає у певних місцях протоки, порушуючи відтік молока. Найперше, що потрібно зробити для усунення лактостазу – легенькими круговими рухами, коли одна долоня знизу груді, а друга зверху, масажувати затверділі місця, потім або зцідити молоко, або в першу чергу проблемну грудь дати дитині посмоктати.

Під час прикладання дитини до грудей потрібно слідкувати, щоб правильно захоплювалась грудь: сосок і ареола мають задіюватись при смоктанні. В іншому випадку жінка відчуватиме біль у соску , можуть утворюватись тріщини, почервоніння. Якщо виникла тріщина на одному із сосків, то дайте дитину іншу грудь, а з проблемної потрібно просто обережно зцідити молоко, помити її з милом, нанести загоювальний засіб: зеленка, олія обліпихи, шавлії, зробити повітряні ванни для грудей. Соски можуть почати боліти, якщо неправильно дитину віднімати від грудей, малюк сам має відпустити сосок з рота, а якщо його відривати, то звісно, що це травматично для соска. Можна запхати попри сосок мізинець дитині в рот і тоді акуратно вийняти груди. Старайтесь також не привчати дитину годинами спати з груддю в роті, після 15-20 хв. годування, припиняйте його, поносіть малюка на руках, забавте брязкальцями.

Важлива гігієна грудей, мити з милом і робити повітряні ванни, часто міняти одноразові підкладки, білизна має бути бавовняна і не стискати груди.

Ще однією серйозною проблемою, яка може виникнути під час лактації – це запалення молочної залози (мастит), яке характеризується набряками грудей, відчуваються вузли, де є застій молока та почервоніння, піднімається висока температура тіла поза 38 градусів. Мастит самостійно важко розпізнати і займатись самолікуванням не потрібно, оскільки може піти загноєння у молочних залозах і потрібне буде оперативне втручання. Щоб уникнути маститу, потрібно стежити за тим, щоб молоко не застоювалось у грудях, при потребі зціджувати його, уникати протягів та переохолоджень грудей.

У деяких випадках, якщо у матері діагностували мастит, приходиться припинити грудне вигодовування.

Оцініть статтю