Підготовка дитини до школи

Підготовка дитини до школи Виховання дітей

Підготовка дитини до школи повинна мати комплексний підхід. Крім придбання необхідних для навчання товарів, слід звернути особливу увагу на фізичний і психологічний стан вашої дитини, вибір школи, якщо це першокласник майбутній. Щоб повністю підготувати дитину до школи, потрібно, звісно, витратити чималу суму грошей, проте, певні наші рекомендації допоможуть зекономити частину грошей і правильно налаштуватись

Розпочнемо з психологічної підготовки дитини до школи.

Перше, що потрібно – ввести режим дня. Під час літніх канікул діти відчувають себе вільними: багато грають, у них немає чіткого режиму прийому їжі і сну, немає необхідності виконувати домашні завдання, і в більшості випадків взагалі немає розумового навантаження. Вони сплять досхочу і ввечері можуть гратися до ночі. Якщо нічого не робити, пустити все на самоплив, то з перших днів навчання у дитини буде стресовий стан, підвищена втома і відсутність бажання вчитися. Постарайтесь принаймні за два тижні до школи вкладати дитину раніше, ніж зазвичай, і зранку вставати о 7.00-7.30, в залежності, коли заняття починаються: в деяких школах з 8.00 год, в інших – з 8.30, ще в інших – з 9.00 год.

Це стосується і режиму їжі. Сніданок, обід, перекуси мають приблизно відповідати тривалістю занять.

Якщо дитина тільки йтиме в перший клас, то звісно, потрібно обрати школу та першого вчителя, до якого б хотіли віддати своє чадо. Бажано, щоб школа знаходилась неподалік від дому, щоб не потрібно було переходити дороги, адже діти часто бувають неуважними на дорогах. Звісно, якщо є можливість відводити до школи і забирати дитину з уроків, то можна обрати гімназію чи школу, яка знаходиться в іншому районі міста, але за відгуки про неї дуже хороші.

На нашу думку, дитина, яка має бажання і схильність до навчання, може навчатись успішно в будь-якій школі, а при потребі, в старших класах, можна найняти репетитора чи перевести у іншу школу з поглибленим вивченням певних предметів. Потрібно розгледіти в дитині її нахили до певних наук: чи це математика, чи фізика, чи іноземні мови, і тоді направляти її у відповідні класи.

Добре, якщо в дитини є певна дошкільна підготовка, вона знає літери, цифри, можливо навіть вміє читати.

Їй легше буде у навчанні протягом першого року, але такі діти часто нудьгують на уроках, оскільки матеріал, який вчителька пояснює їм не є новим, відповідно – нецікавим. Тому з цього приводу є дві точки зору, які кардинально розходяться: одна говорить про те, що дитина має йти підготовленою, читати, рахувати. А інша категорія батьків та педагогів вважають, що дитина має всьому навчатись у школі, для того вона і ходить у школу. А 6 років дитинства мають бути дитинством, а не підготовкою до школи. Тут вибір конкретно за батьками і за дитиною: має бажання ще в садочку вчитись – будь ласка, не має бажання – то не варто заставляти.

Перед походом до школи слід в обов’язковому порядку пройти медичне обстеження у дитячого лікаря. Це необхідно для того, щоб вчасно виявити можливі проблеми зі здоров’ям, щоб у подальшому не прийшлось відривати дитину від навчального процесу.

Купуємо необхідні речі до школи

При виборі шкільного приладдя особливу увагу зверніть на якість товару. Не потрібно йти на в канцелярські магазини і скупляти багато зошитів в косу лінійку, клітинку чи  просто лінійку. На перших заняттях вчителі розкажуть з якою літературою працюють і з якими зошитами. Адже зараз у школах популярні зошити, у яких відразу написані завдання. Портфель шкільний і пенал – перші дві необхідні речі. Їх бажано придбати ще за півроку до школи, оскільки в серпні ціни на шкільні товари переважно ростуть. Звісно пригодяться: пластилін, акварельні фарби, альбом для малювання, кольорові олівці, фломастери, кольоровий папір, лінійка, олівець, ручка.

Відштовхуватись, звісно, потрібно від сімейного бюджету, але не менш важливою є якість товарів. Адже не завжди дешевий товар забезпечить економію вашому сімейному бюджету. Щоб купити дешевше, можна з двома-трьома мамами інших дітей придбати по рюкзаку в оптовому магазині чи інтернет-магазині.

Який портфель вибрати? По-перше, він повинен бути практичним, зручним і містким. Він повинен бути такого розміру, щоб в нього містилися всі необхідні речі: книги, зошити тощо Не забувайте, що при виборі портфеля в першу чергу слід звернути увагу не на його красу, але на його міцність та якість. Найбільш оптимальним варіантом буде рюкзак, який рівномірно розподіляє навантаження на дитячий хребет, тим самим не порушуючи постави при його носінні.

Не варто покладатися на поради продавців, проаналізуйте самі, наскільки даний товар відповідає заявленим якостям. Огляньте товар на предмет цілісності та якості.

Одяг до школи:

Щодо шкільної форми, то потрібно поцікавитись, якою вона є в конкретній школі і можна пошити індивідуально підібравши якісну тканину та колір у окремому ательє під параметри дитини. Єдине, що ще потрібно – це вишиванки (часто на свято першого дзвінка діти, вчителі, батьки одягають національний стрій, а також на інші свята). Спортивний костюм, кросівки – обов’язкова форма на фізкультуру.

Не відкладайте всі покупки на кінець літа – готуйте дитину поступово, так і вам легше буде і дитина очікуватиме на початок шкільного року з нетерпінням.

Оцініть статтю