Перша посмішка дитини: коли її чекати?

Перша посмішка дитини: коли її чекати? Материнство

Перші кілька тижнів з дитиною можуть бути виснажливими. Все життя новоспеченої мами рухається навколо розпорядку дня немовляти, вона витрачає останню енергію на турботу про немовля, зовсім безпорадне. Однак перша нагорода за труди вже не за горами. Це – перша усмішка дитини. Але не чекай її занадто рано. Мозку малюка потрібно кілька тижнів розвитку, перш ніж з’явиться заповітна справжня перша посмішка дитини. Так як же все це відбувається?

Як не пропустити

Іноді перша посмішка малюка з’являється у віці одного тижня, або навіть у день, коли він з’явився на світ. Але ці сонні посмішки, що з’являються під час дуже глибокого сну, не вважаються проявом усвідомлених емоцій. Ніхто не знає, як це відбувається, проте усмішки ці однозначно спонтанні. Дитина посміхається, коли у неї відходять гази – бабусині казки, не підтверджені науково. Перша справжня усмішка з’являється у віці 6-8 тижнів. Вона вимагає великих зусиль з боку малюка. Справжня усмішка – це коли малюк напружено дивиться на маму широко відкритими очима і посміхається.

Перша посмішка дитини – це початок справжнього діалогу: «Ти посміхаєшся, я посміхаюся, потім ти посміхаєшся, і я посміхнусь у відповідь». Вчені вважають, що цей діалог – основа всіх соціальних відносин. Посмішка закладає своєрідний фундамент взаємності. Так що мама повинна посміхатися малюкові з усіх сил і як можна частіше. Це зміцнює його початкові соціальні навички і вчить тому, що світ навколо нього – надійне, безпечне місце. Посміхаючись, дитина чекає відповідної реакції. Посмішка матері дає йому зрозуміти, що вона бачить його і визнає його емоційний стан.

Емоційний вплив усмішки

Людські істоти схильні до імітації. Коли малюк бачить посмішку, його мозок не тільки відображає її назад. Крім того, передаються і позитивні емоції, які ховаються за усмішкою. Перша посмішка дитини дає глибокий вплив і мамі. Дослідження доводять, що вид посмішки власної дитини надає позитивний ефект на мозок матері – виробляється гормон щастя. Це підтверджує, що натхненні посмішкою мами продовжують вести діалог з малюком, незважаючи на смертельну втому і хронічний недосип. Для того, щоб дитина посміхнулася, не потрібні яскраві дорогі розвиваючі іграшки. Досить наблизити своє обличчя до нього (на відстані 20-30 см) і поговорити з ним або заспівати йому. Нагорода буде прекрасною!

Кращий час для дитячої посмішки

Оптимальним часом для посмішки вважається, коли малюк знаходиться в тихій, спокійній обстановці. Не варто намагатися домогтися посмішки від голодної дитини. Те ж стосується і часу сну. В цей час малюк чекає, щоб була задоволена його фізіологічна потреба: їжа, сон. Ідеальний час – це коли дитина пильно дивиться на маму і спостерігає за кожним її кроком. Далі слідує посмішка. Якщо дитина стає метушливою, супиться або морщить лоб, прийшов час відступити і припинити гримаси. Можна просто взяти малюка на руки і підтримувати візуальний контакт, але не посміхатися або говорити. Нехай відпочине. Старші діти – прекрасно підмога в справі навчання посмішок. Саме вони часто стають першими свідками. Однак не слід дозволяти їм заграватися з цим.

Всі діти посміхаються по-різному

Деякі діти від природи усміхнені, а деякі – ні. Кожна дитина з’являється з вродженим темпераментом, так що один малюк може бути серйозніше іншого, але це не означає, що він нещасливий. Чуйність батьків відіграє тут важливу роль. Згідно з дослідженням, діти, які посміхаються мамі, але не отримують відповідної посмішки, починають посміхатися сильніше, ще сильніше, і ще сильніше. Але якщо мама продовжує ігнорувати, вони відвертаються. Зрештою, вони перестають усміхатися. Однак це не означає, що мама повинна ловити кожну посмішку. Просто слід дати зрозуміти малюкові, що він може розраховувати на відповідну посмішку мами. Якщо ж до двох місяців малюк так і не посміхнувся, слід звернутися до педіатра.

Оцініть статтю