Пам’ятки Львова, які необхідно обов’язково відвідати

Львів Відпочинок

Львів – це не просто місто, це серце Західної України. Він входить в трійку найкрасивіших міст колишнього СРСР і цілком заслужено займає це місце. Більшу частину Львова складає так зване «старе місто», де змішалися відразу кілька архітектурних стилів, таких як і ренесанс, готика, бароко та інші.

Почати свою подорож по Львову можна прямо з центру, тому що саме в центральному районі знаходиться більшість історичних місць, будівель і пам’ятників.

Міська Ратуша

Міська Ратуша

Перше на що варто звернути увагу це міська ратуша з двома левами біля входу. В даний час вона є символом міста. Найперша згадка про ратушу датується 1381 роком. Проїхавши всього пару зупинок від міської ратуші до площі Кропивницького, можна побачити чудовий костел Святої Ельжбети, який так само називають церквою Святих Ольги і Єлизавети. Цей собор є одним з найкрасивіших споруд Львова. Його будівництво було закінчено в 1911 році. Якщо вірити легендам свою назву костел отримав на честь знаменитої свого часу імператриці Єлизавети Габсбург, яка на той час була дружиною імператора Австро-Угорщини.

Читайте також: 12 кращих світових зимових курортів та гірськолижних трас

Бернардинський Монастир

Бернардинський Монастир

Продовжуючи далі свою подорож, можна сісти на трамвай і проїхати до його кінцевої зупинки, яка знаходиться на Соборній площі, де є Бернардинський монастир – одна з найвидатніших будівель Львова. Дерев’яні стіни цього монастиря неодноразово горіли, після чого їх знову і знову відновлювали, поки, зрештою, не замінили на кам’яні. Будівництво Бернардинського костелу було розпочато в 1600 році і тривало близько 30 років. За цей час на його території так само був зведений костел Святого Андрія і побудовано безліч келій. Майже через 100 років до нього була прибудована пам’ятна колона з дзвіницею.

Вірменський Кафедральний Собор

Вірменський Кафедральний Собор

Ще одним місцем, яке заслуговує на увагу туристів, є Вірменський кафедральний собор – центр невеликого комплексу. Навколо нього розташовано безліч інших цікавих споруд, які всі разом утворюють три маленьких дворика. На відміну від багатьох інших львівських пам’яток, цей будинок може не сильно вразити своєю особливістю, проте заглянувши всередину, його краса приголомшує і залишає воістину незгладимий слід в душі.

Музей Зброї

Музей Зброї

Однією з найвідоміших пам’яток Львова є музей зброї, або як його ще називають – музей «Арсенал». Колекція зброї, яка тут зібрана, є однією з найбільших в Україні. За деякими даними в музеї «Арсенал» представлено близько 5000 різних експонатів, найдавніші з яких відносяться ще до XI століття.

Читайте також: Чим зайнятися і на що подивитися в Парижі?

Італійський Дворик

Італійський Дворик

Після щільних програмних екскурсій або в їх обідній час багато туристів не проти зупинитися і випити чашечку кави. Найбільш вдалим для цього місцем – є Італійський дворик, який знаходиться в центрі, на самому початку площі Ринок. Слід зазначити, що практично кожна будівля на площі Ринок, є пам’яткою Львова і його культурною спадщиною.

Чорна Кам’яниця

Чорна Кам’яниця

Поруч з кав’ярнею розташована Успенська церква, яку так само можна відвідати. Вона була побудована у XVI ст. і являє собою типове відображення епохи ренесансу. Так само неподалік від Італійського дворика знаходиться Чорна Кам’яниця, споруджена в 1577 році. В Чорній Кам’яниці знаходиться відома скульптура Святого Станіслава Костки, який оберігає місто від пожеж і є його покровителем. Ще через пару будинків від цього місця можна наштовхнутися на фармацевтичний музей, який так і називають – «аптека-музей».

Насправді у Львові дуже багато історично знаменних місць і пам’яток культури. Не дарма це місто називають музеєм під відкритим небом. Відвідавши його один раз, багато хто повертається сюди знову і знову. Для того щоб повноцінно оцінити всі принади Львова одного дня буде замало, тому краще присвятити екскурсіям вихідні, свята, або навіть взяти тижневу відпустку.

Оцініть статтю