Основні види шлангів для поливу

садовий шланг Сад і город

Для того щоб виростити здорові плодоносні культури і отримати гарний врожай, городникам в першу чергу варто правильно облаштувати систему поливу рослин. Для цього необхідно продумати те, як буде відбуватися зрошення культур, і який шланг для поливу стане вашим найкращим помічником.

Садові шланги для поливу і їх види

Щоб визначитися з вибором шлангу для поливу, для початку необхідно з’ясувати, які вони бувають, і який підійде саме вам. Поливальний шланг може бути виготовлений з наступних матеріалів:

Гумовий шланг для поливу

Це, мабуть, найпопулярніший в нашій країні вид шлангів для поливу. Його основними перевагами є міцність, гнучкість та еластичність. Шланги для поливу з гуми можуть служити до двадцяти років. Недоліком такого шланга є його тяжкість – не кожному під силу переміщати його по периметру ділянки.

Читайте також: Чому жовтіє листя в орхідеї? Даємо відповідь і поради

Нейлоновий шланг для поливу

Шланги для поливу з нейлону досить гнучкі і міцні, проте вони мають кілька серйозних недоліків. Перше – це їх деформація під впливом високої або низької температури. Друге – натиск в ньому не повинен бути вище 6 бар. Крім того, виробник дає гарантію на такий шланг не більше одного року.

Пластиковий шланг для поливу

Шланг із пластику, як і з нейлону, виділяється своєю гнучкістю і легкістю. Але він також боїться перепадів температур. До того ж такі шланги часто ламаються на стиках і зазнають механічних пошкоджень. Ще одним істотним мінусом пластикового і нейлонового шлангів є те, що під час тривалого періоду бездіяльності вони можуть злипатися всередині. Як показує практика, максимальний термін служби таких шлангів складає до чотирьох років.

полив квітів

Пластик в тандемі з тканиною

Пластикові шланги для поливу з тканинною прокладкою відносяться до вже більш вдосконалених моделей. Такі шланги є стійкими до температур і механічних пошкоджень. Тиск в них може досягати 50 бар, а експлуатаційний період – 10-15 років.

ПВХ

Багато фахівців рекомендують вибирати шланг для поливу саме на основі тришарового армованого полівінілхлориду. Шланги з ПВХ є найбільш зносостійкими, міцними, універсальними і можуть прослужити до 30 років. В неробочому стані такі шланги здаються короткими, проте варто лише потоку води почати пробивати собі шлях, вони починають автоматично рости в довжину. Точно також і після поливу – як тільки вода припиняє свій рух всередині шлангів ПВХ, вони самі скорочуються і перетворюються на легкий і зручний моток. Єдиним недоліком таких моделей є висока вартість.

Оцініть статтю