Новонароджений малюк і домашні тварини, чи варто ризикувати?

новонароджений з кішкою Материнство

Домашні тварини приносять нам багато радості, вчать любові, доброті, відданості і дружбі. Більш того, вони стають невід’ємною частиною сім’ї. Але іноді для пар, які очікують появи на світ малюка, настає момент, коли потрібно задуматися, чи не зашкодить їх улюбленець новонародженому?

Основні ризики проживання домашніх тварин в одному приміщенні з грудними дітьми

І хоча тварини позитивно впливають на розвиток дитини, вони часто є переносниками різних інфекцій, небезпечних для людини, і ще слабкий малюк, позбавлений імунітету, піддається величезному ризику, перебуваючи поруч з ними. Адже дитячий організм дуже слабо захищений в перші роки життя, а в перші місяці він є практично беззахисним.

Що ж, якщо більшість молодих матусь починають переживати навіть, коли їх немовля гикає, то ця інформація змусить їх всерйоз подумати про доцільність перебування тварини в одному приміщенні з новонародженим.

Ось кілька найпоширеніших захворювань, якими може заразитися немовля від тварин, які проживають поруч з ним:

Гельмінтоз

Гельмінтоз є лідером з усіх можливих інфекцій, що передаються від тварин. Говорячи народною мовою – це глисти. Навіть здорова собака чи кішка може підхопити їх на вулиці і заразити своїх господарів.

Мікроспорія або лишай

Лишай – це поразка грибком шкірних і волосяних покривів. Зараження відбувається моментально після контакту з хворою твариною.

Токсоплазмоз

Джерелом токсоплазмозу, зазвичай, є кішки. Це ще один вид паразитів, які передаються через фекалії тварини.

Сказ

Зараження відбувається в результаті попадання слини тварини в кров людини (укус), після чого відбувається вкрай глибоке ураження нервової системи, яке іноді закінчується летально.

Короста

Дуже часто джерелом цього захворювання є нешкідливі на перший погляд хом’ячки, які багатьом здаються милими пухнастими грудочками.

Інфекції, викликані різного роду хламідіями

Їх досить багато, вони залежать від виду тварини і є дуже небезпечними для новонародженого.

Алергія

Крім згаданих неприємностей, існує ризик того, що у вашої дитини може розвинутися алергія на шерсть, яка також є дуже серйозним захворюванням, що часто призводить до різного роду ускладнень.

5 головних правил безпеки

Якщо ви все-таки вирішили дозволити тварині проживати в одному приміщенні з малюком, суворо дотримуйтеся цих правил безпеки:

  1. Домашній вихованець обов’язково повинен проходити планові огляди у ветеринара і мати всі необхідні щеплення.
  1. Не можна нехтувати базовими правилами гігієни!
  1. Не слід допускати тілесного контакту тварини з дитиною і її особистими речами. Якщо такий контакт все ж відбувся, речі необхідно випрати, а руки і обличчя дитини ретельно вимити з милом.
  1. Слідкуйте за чистотою в квартирі. Вологе прибирання робіть щодня або частіше, якщо є необхідність (наприклад, линька), і два рази на добу провітрюйте приміщення.
  1. Не залишайте новонародженого і тварину сам на сам. Це загрожує травмами, переляком, зараженням або чимось подібним.

Проаналізувавши всі «за» і «проти» тільки ви маєте право прийняти рішення – залишити тварину вдома або розлучитися з нею. Підійдіть до цього питання серйозно і ґрунтовно. Якщо ви вирішите залишити домашнього вихованця, підготуйтеся до цього заздалегідь і не нехтуйте переліченими правилами.

Оцініть статтю