Нічні кошмари у дитини: про що слід знати батькам

Нічні кошмари у дитини: про що слід знати батькам Виховання дітей

Нічні кошмари можуть бути надзвичайно неприємним явищем не тільки для дитини, а й для всієї родини. Хочете дізнатися, чому виникають нічні страхіття, як можна попередити їх появу, чим допомогти малюкові, якому приснився страшний сон, і чи варто взагалі турбуватися з приводу поганих сновидінь?

Звідки беруться нічні страхіття і як з ними боротися?

Немає нічого більш жахливого, ніж почути зі спальні своєї дитини моторошний крик посеред ночі. Ви в паніці кидаєтесь до малюка на допомогу і знаходите його в ліжку наляканим та ридаючим, при цьому навіть з відкритими очима він може вас просто не помітити.

Нічні кошмари зустрічаються приблизно у 6% дітей, зазвичай у віці від 4 до 12 років, але подібні випадки були помічені і у півторарічних малюків.

Страхіття вважаються розладом пробудження, яке відбувається в момент переходу зі стадії повільного сну в стадію швидкого. Саме у фазі швидкого сну з’являються сновидіння, виникають напади лунатизму і розмови уві сні. Нічні кошмари є результатом незрілості дитячої нервової системи та відбуваються протягом перших 2-3 годин сну дитини. Якщо малюк прокидається в цей уразливий період, у нього виникає раптове відчуття страху і тривоги, через що він сильно засмучується, починає плакати, і може навіть впасти в істерику. Найважливіше для батьків – пам’ятати, що дитина робить це не навмисно, вона просто дійсно налякана.

Зазвичай, нічні кошмари тривають від 30 секунд до 10 хвилин, і, якщо після цього діти відразу знову засинають, у них не залишається ніяких спогадів про видіння. Після страшного сну ваші зусилля втішити та заспокоїти дитину можуть виявитися марними, тому найкраще, що ви можете зробити, це ніжно обійняти малюка і почекати, поки пройде емоційна «буря».

Лунатизм і страшні сновидіння можуть передаватися по генетичній лінії, особливо якщо хтось із близьких родичів малюка був лунатиком або мучився від нічних жахів. Близько 80% дітей страждають від страшних снів в результаті генетичної схильності.

Також нічні страхіття можуть траплятися через хронічне недосипання, перевтоми, стрес, дитяче безсоння, зміну режиму сну, прийом нових лікарських препаратів, повний сечовий міхур чи будь-які інші порушення сну, наприклад, такі як синдром обструктивного апное сну.

Зазвичай, після дозрівання нервової системи страшні сновидіння минають. Однак, якщо у вашої дитини виникають тривалі нічні кошмари (більше 10 хвилин), або сняться погані сни (частіше двох разів на тиждень), які завдають значних незручностей для всієї родини, розумніше буде звернутися за консультацією до фахівця, щоб виключити можливість виникнення деяких нервових захворювань у малюка.

Кращий спосіб уникнути нічних кошмарів у дитини, а вірніше, попередити їх появу – це зберігати спокійну атмосферу перед дитячим сном, дотримуватися певних ритуалів підготовки до нічного відпочинку, і таким чином намагатися звести до мінімуму будь-які переживання та стреси.

І пам’ятайте, не варто занадто сильно хвилюватися з цього приводу. Нам всім снилися жахливі сни. З часом нічні кошмари перестануть турбувати ваших дітей, і тривожні крики та сльози посеред ночі припиняться.

Оцініть статтю