Лідер із пелюшок: як виховати в дитині лідерські якості?

Лідер із пелюшок: як виховати в дитині лідерські якості? Виховання дітей

Розвиток дитини та формування її особистості в дошкільному віці залежить від її батьків, тому їм слід приділяти малюку більше уваги.

Автор Ібука Масару у своїй книзі «Після трьох уже пізно» сказав: «Люди, якщо вони не мають фізичних вад, народжуються приблизно однаковими. Відповідальність за поділ дітей на розумних і дурних, закомплексованих тихонь та агресорів лягає на підходи у батьківському вихованні. Будь-яка дитина, якщо йому дати те, що потрібно і коли потрібно, виросте тямущим і з твердим характером.

Будь-який вік дітей підходить для розвитку безмежних потенційних можливостей.

Лідерські якості є далеко не в кожній дитині. Але з подібними рисами характеру не народжуються, їх швидше набувають упродовж життя. Ми часто спостерігаємо ситуації, коли за малюком біжать однолітки без огляду, у той момент, коли він їх просто покликав грати. Ідуть за ним по п’ятах при першій нагоді, слухають його і радяться. То що ж треба знати і робити батькові, щоб виховати лідерські якості у своїй дитині?

Любов до дитини

Любов до дитини

Найголовніша та найважливіша умова при вихованні лідерських якостей – любов. Тільки в тій сім’ї, де дитина відчуває, що її люблять та поважають, у неї формується здорова самооцінка. Об’єктивна самооцінка – це ставлення себе, коли незалежно від перемог і невдач, дитина відчуває дискомфорт чи внутрішню напругу. Він розуміє, що будь-яка проблема йому під силу або вона вирішувана. Важливо, щоб малюк відчував у собі сили і був упевнений у своїй перемозі.

Сім’я (точніше, батьки) мають бути гнучкими та відкритими до спілкування, чути та слухати прохання дитини. Важливо вірити у сили свого чада, як і в те, що він упорається з тими чи іншими труднощами. Такий підхід у сім’ї допомагає розвинути впевненість у собі.

Ініціатива не карається

Перш ніж прийняти рішення, в який гурток віддати чадо, запитайте його, чим він сам хотів би займатися. Дитина може і має ухвалити самостійно рішення. Важливо підтримувати його вибір, адже це шлях до самореалізації. Бажання втілити мрію в реальність є стимулом для саморозвитку людини в будь-якому віці.
Коли дитина розуміє, що його мрія в одному кроці від неї самої і скоро вона зможе побачити результат – це стане її найкращою мотивацією для досягнення мети.

Менше опіки

Менше опіки

Дитина, як і дорослі, може зіткнутися з труднощами, з якими вона повинна вміти справлятися без сторонньої допомоги. Не треба одразу бігти та намагатися вирішувати проблему за нього. Важливо навчити малюка самостійно знаходити вихід із ситуації. Попросіть його проаналізувати те, що сталося. Поцікавтеся, які способи вирішення цієї проблеми бачить ваша дитина. Пам’ятайте, що ви повинні бути поруч завжди, щоб підбадьорити при необхідності, але не більше. Розкажіть своєму чаду, що для того, щоб досягти бажаного, потрібно докласти чимало зусиль. Якщо щось не вийшло з першого разу, необхідно пробувати це робити доти, доки вийде. Тільки так можна досягти успіху і досягти бажаного.

Співпрацювати

Виховання дітей дуже важлива та відповідальна праця. Прочитавши не один десяток книг про розвиток та виховання дитини, батьки зустрічали в них вказівки, що не варто питати та говорити своєму чаду. Ось наприклад: «Хто у сім’ї головний?». Подібне питання не сприятиме розвитку лідерських якостей. Треба розуміти, що найкраща якість лідера – це вміння працювати у команді. Співпрацюйте зі своєю дитиною: обговорюйте сімейні питання разом, приймайте рішення спільно, але не сперечайтеся з нею. Дозвольте дитині бути лідером, мати в будинку зону відповідальності за щось.

Лідерські якості потрібно розвивати та вдосконалювати. Один із способів комунікації – це вміння працювати в команді. Розвитку цієї навички сприяють заняття такими видами спорту, як футбол, волейбол, баскетбол, водне поло.

Відкривати нові горизонти та знання

Відкривати нові горизонти та знання

Коли у дитини з дитинства широкий кругозір, їй значно легше сформувати чітке розуміння своїх переваг та інтересів у житті. Відвідуйте виставки та театри, читайте разом чи займайтеся творчістю. Здійснюйте великі та маленькі подорожі. Діти в ранньому віці маю одну дуже важливу перевагу перед дорослими – у них чудова пам’ять!

Навчання дітей є досить ретельне заняття і вимагає багато часу. Важливо направити енергію і цікавість дитини в напрямки, що цікавлять її з самого дитинства, але не забувайте і про її особисті переваги. На сьогоднішній день організовується велика кількість заходів (наприклад, фестивалів та марафонів), брати участь у яких можна цілими сім’ями. Будуються цілі «міста професії», де хлопчики та дівчата зможуть «приміряти на себе» дорослу професію.

Усвідомлення власної успішності у вибраному дитиною напрямі – стимул до зростання, віри у себе та у свої сили.

Дотримуючись цих правил, бажання добиватися нових горизонтів у дитини буде просто невичерпним. Пам’ятайте, що ви для нього приклад для наслідування. І те, які якості розвиватимуться в дитині, залежить насамперед від батьків.

Оцініть статтю