Іриси – дивовижні квіти на вашій клумбі

Іриси Сад і город

Ніжні іриси можуть чудово прикрасити клумбу під балконом або дачну ділянку. Особливою популярністю у квітникарів користується ірис бородатий, отриманий методом схрещування декількох сортів. Квітки рослини бувають різного забарвлення – різновидів дуже багато, тому вам буде з чого вибрати.

Іриси діляться на кілька груп: високі, карликові і середньорослі. Щоб квіткова композиція на клумбі вийшла цікавою, заздалегідь продумайте поєднання кольорів. З ірисами добре гармонують лилейник, півонії та жасмин.

Три різновиди ірисів

Квіти, які можуть досягати 100 см у висоту, відмінно виглядають на клумбі як домінанти. Цвітуть високі іриси в перший літній місяць. І хоча вони вважаються найкрасивішими, їх так само можна назвати самими примхливими з усього виду. Тому, якщо ви не можете приділяти час для якісного догляду за ними, краще за все буде підібрати інші сорти рослин для клумби.

Карликові іриси починають цвісти на самому початку травня. Вони можуть прикрасити альпійську гірку або обрамити бордюр уздовж садової доріжки. Рослини абсолютно невибагливі, плюс радують рясним цвітінням. Висадити маленькі іриси можна серед нарцисів, тюльпанів або інших цибулинних рослин.

Іриси, що досягають у висоту 70-ти см, відносяться до середньорослих. Цвітінням вони починають радувати на початку літа. Забарвлення квіток дуже яскраве і досить незвичайне. Квіти підходять для зрізання, оскільки стоять у воді досить довго і при цьому розкривають бутони.

жовті іриси

Особливості догляду за ірисами

Вибираючи посадковий матеріал, зупиніть вибір на сортах, які будуть добре рости саме в кліматичних умовах вашого регіону. Добре, якщо на кореневищі деленки будуть бруньки. Висаджувати деленку можна в будь-який літній місяць, попередньо додавши гній в ґрунт.

Під час догляду за ніжними ірисами потрібно враховувати ряд важливих моментів. Наприклад, земля повинна бути нейтральної кислотності і вологості. Привести кислотність в норму можна, додавши вапно, а знизити рівень вологості ґрунту можна за допомогою дренажу.

Не заливайте рослини, вони цього дуже не люблять. Пересадку при необхідності можна робити тільки після цвітіння. Молоді рослини потрібно обов’язково вкривати перед настанням холодів. А підгодовують бородаті іриси тричі за сезон, використовуючи спеціальні добрива.

Оцініть статтю