Ігри з дітьми в черзі (транспорті)

Ігри з дітьми в черзі Виховання дітей

Похід в поліклініку чи просто проїзд у громадському транспорті – не надто цікаве заняття для дітей. Вони починають капризувати, нервувати батьків своєю поведінкою. Для того, щоб уникнути неприємних моментів під час таких ситуацій, можна мати у своєму арсеналі декілька універсальних ігор. З ними і час пройде швидше для вас, і дитина буде зайнята корисними речами.

Ранній вік (до 3-х років):

 • «Рукавичка». Для гри вам знадобиться лише блокнот та ручка. Намалюйте на кожному окремому аркуші героїв цієї казки, на першому власне діда з собачкою, на другій – рукавичку, потім – мишку і далі за змістом. Разом із дитиною розповідайте казку, а вона нехай перевертає сторінка блокнота із персонажами.
 • «Вгадай малюнок». Для гри вам знадобиться блокнот та ручка. Намалюйте на листку силуети тих предметів, які дитина знає та розуміє. Наприклад, чашка, ключі, ложка тощо. Малюк нехай вгадує що це.
 • Гра «Скнара». Для гри потрібна якась їжа (булочка, фрукт, цукерка тощо). Принцип гри – хто з’їсть останній шматочок – той програв. По черзі кожен відкушує маленький шматочок своєї їжі найменшими шматочками аби не програти. Так можна цілих півгодини їсти один бананJ
 • «Дизайнер». Для гри вам знадобиться якась деталь гардеробу. Наприклад, візьмемо шарф. Запропонуйте дитині по-іншому його застосувати, можливо зробити з нього головний убір, рукавиці, пояс, тощо. Нехай дитина вигадує, а ви їй підказуйте, якщо буде важко.
 • «Знайди». Нехай у вас завжди, якщо йдете чи їдете кудись із дитиною, буде маленька дитяча книжечка. Попросіть дитину на одній сторінці показати, наприклад, всі червоні предмети, на другій – всі жовті або знайти всіх тварин, знайди всі круглі предмети тощо.
 • Пальчикові ігри. Старі добрі пальчикові ігри допоможуть не лише у розвитку дрібної моторики, але і згаяти час у черзі.

Дошкільний та молодший шкільний вік:

 • «Перетворення». Для гри вам знадобиться будь-який предмет, що є в сумці (серветки, ключі, гребінець, пакет тощо). Запропонуйте малюку побути фокусником і вигадати у які річ може перетворитися той чи інший предмет. Нехай дитина його візьме і зі словами «Серветка перетворюється на…» вигадає на що її власне можна перетворити. Можливо, на шарф, браслет тощо.
 • «Знайди таке саме». Якщо ви сидите в черзі, де є поряд буклети, то можна пограти і з ними. Наприклад, ви показуєте дитині певний об’єкт у себе на буклеті, а вона у себе має знайти такий самий.
 • «Зроби ляльку». Для гри вам знадобиться пляшка з-під води та фломастер. Запропонуйте дитині із пляшки зробити ляльку: намалювати обличчя, зробити із серветок одяг тощо
 • «Ручки-ніжки». У цій грі можна і частини тіла повторити, і фізкультхвилинку маленьку зробити. Називайте частини тіла і скажіть що потрібно робити. Наприклад, «Натисни на ніс вказівним пальцем 5 разів, з’єднай великий палець правої руки та мізинець лівої руки» тощо
 • «Крапки». Візьміть блокнот чи просто аркуш паперу та поставне на ньому у довільному порядку крапки. Нехай дитина їх з’єднає та пофантазує що вийшло. Обов’язково обговоріть малюнок.

Найбільша користь від таких ігор – це не лише зайнятий час, але і ваше спілкування з дитиною, якого вдома так часто не вистачає. Тому користуйтеся такими маленькими нагодами, як черга чи перебування у дорозі для налагодження кращих стосунків зі своєю малечею.

Оцініть статтю