Дитина смокче великий палець. Як відлучити від цієї звички?

Дитина смокче великий палець. Виховання дітей

Багато батьків стикаються з проблемою, коли немовлята починають активно смоктати пальця руки. Найчастіше – це є великий палець, хоча деякі малюки обирають два інші пальчики – вказівний і середній. Причина смоктання пальця малюка бере свої витоки ще з пеленок – 2-3 місяців і називається незадоволений інстинкт смоктання. Варто відразу почати відлучати від цієї звички, і перепробувати прийдеться різні методи.

Чим старшою ставатиме дитина, тим все тяжче буде боротися з цією проблемою. Наслідки також небажані: пальчик стає тоншим, ніж інші, і прикус зубів стає неправильним.

Найперше, як тільки Ви помітили, що немовля смокче один і той самий пальчик і плаче, коли його витягати з рота, потрібно відразу намагатися більше прикладати до грудей і привчити до пустушки. Якщо ви є противником пустушки, повірте, надалі відучити малюка від неї, ніж від смоктання пальця, буде набагато простіше – її можна порізати, сховати, і за 2-3 дні дитина забуде за неї, а пальчика сховати не вийде! Поряд із цими методами, потрібно максимально обмежити доступ малюка до свого пальчика: одягати на ручку рукавички, наклеювати лейкопластир, пробувати пеленати.

У період, коли у дитинки прорізаються зубки, вона особливо пхає все до рота, не виключенням є кулачки та пальчики, але це відразу пройде, як зубки виростуть.

Труднощі починаються тоді, коли малюк продовжує смоктати палець після року. Це вже набутий рефлекс, дитина мимоволі користується цим засобом, щоб заспокоїти себе, забавити, коли нудьгує, засинає, тощо.

Деякі батьки намазують пальчик гірчицею, перцем, часником, проте ці методи стають неефективними, малюки злижуть, витруть пальчик і дальше продовжать смоктати.

Дотепер є люди, які називають смоктання пальця «поганим тоном», «поганим вихованням», ви можете зіткнутися з тим, що ваші знайомі і друзі будуть вам вказувати на те, «як негарно» поводиться ваша дитина, будуть говорити, що це негігієнічно, і що дивитися на це неприємно або вимагатимуть змінити ситуацію. Наберіться терпіння, ці люди ніколи самі не стикалися з такого роду проблемою.

Готуйтеся до того, що смоктання пальця дуже рідко проходить до 3 років, частіше ця «звичка» зникає між 3-ма і 6-ма роками (іноді вона може залишитися і на більш пізній термін). Відлучити від цієї звички вийде, коли дитина почне усвідомлювати свої вчинки, тоді їй можна буде пояснити, що так негарно, ніхто з інших діток та дорослих не бере пальців до рота.

Також потрібно спостерігати за дитиною, в які періоди вона смокче палець, що передує тому, що малюк візьме палець в рот. Якщо ви знайшли закономірність, постарайтеся уникати таких ситуацій. Якщо малюк смокче палець тільки перед сном або перед їжею, просто не акцентуйте на цьому його увагу, з часом це пройде. Якщо ж він смокче палець під час дня, відволікайте малюка, відволікайте його увагу всіма методами, спілкуйтесь з ним багато та грайтесь. Дуже добре заспокоює малювання фарбами, можна використовувати солоне тісто). Якщо смоктання пальця відбувається під час примх, використовуйте «примусові обійми», беріть малюка частіше на ручки, тощо.

Оцініть статтю