Дитина – шульга. Чи потрібно переучувати її “на праву руку”?

Дитина – шульга. Виховання дітей

Шульга, або ж лівша – так називають людей, які звикли і їм зручніше все робити лівою рукою, ногою. Помітивши, що дитина – шульга, багато батьків намагаються перевчити її «на праву руку», а пізніше вихователі в дитсадках та вчителі молодших класів продовжують це робити. Сьогодні погляди дещо помінялись: існує багато методик зміни провідної руки у віці 2-4 років. Якщо дитина у віці 6-7 років залишилась шульгою, то це аж ніяк не є приводом для хвилювань, що моя дитина не така як всі, а як буде в школі, чи не ображатимуть інші її інші діти? Щоб відігнати погані думки і зрозуміти, чому діти народжуються лівшами, чи потрібно їх переучувати, які наслідки можуть бути, розкладемо всі крапки над «і» в цій проблемі.

Хто такий лівша?

Головний мозок людини, як відомо, складається з правої і лівої півкуль. У півкулях сходяться нервові закінчення від усіх органів почуттів. При цьому, ліва півкуля мозку відповідає за праву половину людського тіла, а праве – за ліву. Ліва півкуля відповідає за раціонально-логічне мислення, в ній розташовуються мовні центри, які класифікують і аналізують інформацію. Таким людям легко дається математика, та точні науки. Права півкуля відповідає за так зване просторово-образне мислення і називається інтуїтивним. Такі люди схильні до творчості, до гуманітарних дисциплін. Проте, в усіх працюють обидві півкулі головного мозку і наполегливим дітками легко стати відмінниками у різних напрямках та дисциплінах.

Як визначити, дитина правша чи лівша?

Більшість малюків віком до 2 років є амбидекстрами – це означає, що вони в однаковій мірі можуть користуватися і лівою, і правою ручкою. І помітивши у дитини ще до року схильність до використання правої або лівої руки, можна легко її перевчити. Як це зробити?

У лівші чи правші не тільки певна лідирує, а й нога, вухо, око. Дайте дитині калейдоскоп подивитися. Якщо вона дивитиметься лівим оком у нього, то це буде ознакою шульги. Пограйте з малюком у футбол. Якщо намагатиметься копнути м’ячика лівою ногою і удар буде сильнішим та влучнішим, то швидше за все дитина лівша. Дайте дитині послухати, як «тікає» годинник. Якщо слухатиме лівим вухом, то це також дасть підставу вважати, що вона є шульгою.

Щоб розвинути праву сторону у своєї крихітки, давайте їй іграшки у праву руку, ложку, горнятко. Мимоволі дитина перелаштується і це не має відобразитись на її розвиткові.

Якщо ж пробувати перевчити дитину у старшому віці з лівої руки на праву, то це може негативно відбитися на нервовій системі. Через певну незручність писати правою рукою, можуть бути проблеми з навчанням, дитина витрачатиме більше енергії, буде роздратованою. Може виникнути м’язевий гіпертонус через надмірне напруження. В таких випадках, краще підтримати дитину і не заставляти міняти свою звичку робити основні справи лівою рукою.

Оцініть статтю