Дитина матюкається. Як правильно реагувати батькам?

Дитина матюкається. Як правильно реагувати батькам? Виховання дітей

Нецензурна лексика в наш час лунає як з вуст дорослих людей, які чи то не вміють по-іншому виразити свої емоції, чи то для «зв’язки слів» їх вживають, так і з вуст школярів та навіть дітей дошкільного віку, і навіть 3-4 років. Діти вбирають в себе як губка все хороше і не зовсім, тому перед батьками стоїть нелегке завдання виховати культурну людину, з раннього дитинства правильно реагувати на всі витівки малих дослідників та маніпуляторів.

Як правильно діяти батькам, якщо вони почують, що їхня дитина вживає нецензурну лексику – матюки?

Заборонений плід – солодкий! Агресія зі сторони батьків, негативна реакція в першу чергу породжуватимуть у дитини бажання повторювати робити те, що їм забороняють.

Бити дитину – ніколи не вихід з ситуації, потрібно спробувати в першу чергу подумати, де дитина почула погані слова, і відгородити її від того середовища. Якщо десь на вулиці ваше чадо від когось почуло мат, а вдома батьки не вживають нецензурну лексику, то дитина швидко забуде про певне слово. Батькам особливо потрібно стежити за своїми висловлюваннями в присутності дитини. Адже тато і мама – основні взірці, з яких дитина бере приклад, на кого хоче бути схожою.

І як ми вже говорили – перша реакція батьків на матюк з вуст дитини – вдати, що ви нічого не почули і не реагувати ніяк: не сміятись, не сваритись.

Якщо дитина часто вживає якесь погане слово, запитайте її, нехай пояснить значення конкретного слова і чому вона його вжила. Як правило, дітям важко це зробити, вони не свідомо вживають мати і через деякий час забудуть про них.

Зі старшими дітьми потрібно сісти і поговорити. Пояснити, що погані слова – ображають людей, батькам соромно за дітей, що їх вживають, а інші люди вважатимуть їх невихованими.

Почувши від дитини певне «погане» слово чи фразу спробуйте його перефразувати в «непогане», поясніть, що дитина його погано почула і перекрутила.

Дитина матом привертає увагу батьків, якої їй бракує.

Діти потребують не стільки матеріальних благ, як уваги і любові своїх батьків. Новою іграшкою вона пограється один день, а на другий день іграшка їй набридне. Для дитини дуже важливо просто посидіти на колінах у мами чи тата, почути приємні слова, разом щось робити та допомагати. Якщо цього тепла замало, дитина буде привертати максимально увагу до себе, різними методами при цьому. Не виключенням можуть стати матюки. Якщо погані слова – метод привернення уваги мами чи тата, то на цю маніпуляцію реагувати не потрібно. Дитина має зрозуміти, що цей метод недієвий. А після – сісти, і поговорити з малечею, про те, що почули одне негарне слово, і попросіть забути його.

Ще одним методом боротьби із вредними дітьми, які матюкаються, не піддаються на вмовляння та пояснення батьків, є покарання їх. Відмінити всі походи в дитячі розважальні центри, відмінити ігри за комп’ютером, телефоном, що зараз дуже популярно серед дітей шкільного віку. Можна також обмежити час для гулянь з друзями.

При сторонніх людях не намагайтеся засоромити дитину чи почати проводити виховну годину.

Робити це потрібно один-на-один, пояснити, що в неприємній ситуації опинилися і ви, і гості, і дитина, яка матюкалася. Виховання дитини при сторонніх людях знижуватиме самооцінку у дитини, розвиватиме комплекси.

Майже у всіх сім’ях виникає така проблема, коли від дитини можна почути «погані» слова. Головне батькам набратись терпіння, тримати себе в любій ситуації в руках, правильно реагувати.

 

Оцініть статтю