Дитячий табір – незабутній відпочинок родом з дитинства

Дитячий табір Відпочинок

Ось і настала літня пора, а, відповідно, час відпусток і канікул. І якщо дітлахи на наступні три місяці можуть призабути про шкільний графік та вдосталь насолодитися своїми захопленнями, інтересами, відпочинком, спілкуванням з друзями та й просто байдикуванням, то батьки максимум, що зможуть собі дозволити, це 24 дні офіційної відпустки.

Звичайно, для дитини літній відпочинок з родиною являє собою довгоочікувану подію, але чим же зайнятися шибеникам, поки його батьки, в тому числі й влітку, заробляють на цей самий відпочинок? Ця проблема постає перед дорослими щорічно. Варіантів вирішення багато:

  • для самих вихованих і організованих дітей і підлітків – залишитися в місті, отримавши від дорослих ключі від житла, цінні вказівки про те, як поводитися вдома й у дворі та абсолютну батьківську довіру;
  • для тих, хто скучив за бабусями й дідусями – залишитися під їхньою опікою, можна запросити найближчих родичів у гості, а можна відправити й дитя до них, якщо проживають вони, наприклад, у сільській місцевості;
  • літні табори при школах – це така собі група продовженого дня, діти не будуть тинятися вулицями без діла, тут їм знайдуть цікаве заняття, а якщо обставини складуться зручним чином, то вони розважаться з друзями, потоваришують з дітьми з інших класів і паралелей;
  • дитячі (часто санаторно-оздоровчі) табори – такі звичайно найбільше спокушають дітлахів, часом навіть більше, ніж відпочинок з батьками, це і нові знайомства, і цікаве дозвілля, і сонце, море, ліс, і маленький ковток свободи, а все разом – неймовірні спогади й очікування наступного літа і нової зміни.

Останнім часом все більшу популярність має сімейний відпочинок. Батьки витрачають значні суми, заздалегідь обговорюють період відпустки на роботі, продумують маршрут подорожі.

Читайте також: Безплатні послуги на борту літака, про які ви не знали

У радянські часи складно було знайти підлітка, який жодного разу не був у таборі. Сьогодні ж багато дітлахів позбавлені тієї романтики та пригодницького духу, властивого відпочинку в таборах. Відкриття та закриття зміни, різні традиційні свята, КВК, гуртки за інтересами, походи з піснями під гітару біля багаття і печеною картоплею, перша любов і щирі друзі, з якими домовляєшся про зустріч на наступний рік – хіба може це бути замінено відпочинком нехай навіть і з улюбленими батьками, нехай навіть і на самому фешенебельному закордонному курорті.

Про що необхідно подбати батькам, які відправляють дитину в дитячий табір?

Розмова з дитиною й оцінка необхідності для неї такого відпочинку

У першу чергу орієнтуйтеся на здоров’я малюка – психічне і фізичне. У більшість таборів приймають відпочивальників з десятирічного віку, але якщо ваш малюк і в цьому віці не досить соціальний, замкнутий і сором’язлива, подумайте, чи потрібний йому такий досвід. Звичайно ж, поїздка в табір може змінити його, але може і нашкодити. Результат поїздки залежить від підходу батьків до вибору табору – якщо ви впевнені у професійній роботі табірних співробітників, у наданні вашому малюкові всіх умов для адаптації та впровадження в новий колектив, зважуйтеся!

Вибираючи табір, оцініть і фізичний стан вашого малюка. Буде це відпочинок у горах або на морському узбережжі, залежить від того в якому стані його дихальна система, опорно-руховий апарат, та й здоров’я в цілому. Дізнайтеся, чи існує в таборі система дієтичного харчування для дітей з порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту. Можливо, має сенс оцінити перспективу поїздки до санаторно-профілактичного табору.

Важливо прийняти спільне рішення про поїздку з самою дитиною. Запитайте, чи хоче вона таким чином провести кілька літніх тижнів. Можливо, вона захоче відправитися до табору з другом або братиком чи сестричкою, а можливо, у неї сформувалися якісь інші плани та побажання на це літо. Не потрібно нав’язувати дитині відпочинок у таборі, бо там добре відпочили діти ваших співробітників або у вас самих прекрасні спогади зі своєї юності. Все за обопільним бажанням.

Вибір табору

Це, мабуть, найбільш складне заняття, воно ж основоположне, якщо на даному етапі припуститися помилки, у дитини залишаться не найкращі спогади про відпочинок. Тут слід орієнтуватися на рекомендації знайомих або на позитивні відгуки про табір в інтернеті та соціальних мережах.

Придбати путівку можна в туристичній фірмі або за місцем роботи. Якщо табір розташований відносно недалеко від місця проживання дитини, незайвим буде відвідати його стіни до оформлення путівки. Важливо поговорити з представниками табору, а не фірмою, що просуває його послуги, і уточнити у них, в яких умовах будуть проживати діти.

Не поспішайте економити на вартості путівки. Якщо ви хочете відправити дитину до табору з гідними умовами проживання, з повноцінним і збалансованим харчуванням, з цілодобовою професійною охороною, з кваліфікованими педагогами й аніматорами, з красивою й оздоровчою природою, з не менш корисним дозвіллям, а можливо і санаторними послугами, така путівка не може коштувати дешево. Можливо, має сенс скористатися знижками, що надаються за місцем роботи батьків або за місцем навчання дитини, але орієнтуйтеся на середню суму близько 1000$ за 21 день відпочинку.

Читайте також: Екологічний туризм – свіжо і модно

Що стосується тривалості зміни, зупиняйте свій вибір все ж таки на 21 дні відпочинку. Клінічно доведено, що саме стільки днів необхідно людині для адаптації до нового місця, для повноцінного відпочинку тут і для того, щоб курс оздоровлення та рекреації можна було вважати завершеним. Якщо обставини не дозволяють, то придбайте мінімум 14-денну путівку, але не менше, інакше ваше чадо змушене буде розпрощатися з умовами в самий розпал одержуваного від них задоволення.

Медична довідка

Така обов’язково необхідна для приймання дітей в табір. Найчастіше її отримують за місцем прописки, іноді її можна оформити і за місцем навчання. У довідці повинні вказуватися всі зроблені дитині щеплення і раніше перенесені захворювання. Крім того, документ повинен містити інформацію про те, що дитина не є переносником заразних шкірних захворювань, туберкульозу, гельмінтозу і тому подібних захворювань. Про особливості необхідної інформації про здоров’я дитини уточнюйте безпосередньо при оформленні путівки, але врахуйте, ні в один табір дитину без медичної довідки не візьмуть, а якщо ви зіткнулися з таким прецедентом, задумайтеся, чи хочете ви відправити свого малюка саме в такий табір.

Чим забезпечити дитину для відпочинку

З собою у дитини має бути одяг на всі випадки життя. Необхідно дати їй теплі штани, джинси, сорочки, футболки. Дівчаткам потрібно мати з собою і щось нарядне, щоб було в чому відправитися на дискотеку. Для спекотних днів покласти у валізу маєчки, топіки, шорти, плавки й купальники. З взуття підготуйте кросівки, босоніжки, взуття на випадок дощу, домашні капці. Необхідно також мати панамку або кепку, непромокальну куртку. Якщо в таборі передбачені екскурсії та походи, слід підібрати відповідний одяг з довгими рукавами, штани – це дозволить дитині захиститися від кліщів та комарів.

Не забудьте і про предмети гігієни: зберіть в окремий пакет зубну щітку і пасту, гребінець, рушник і мило, пластир, дитячий крем, засоби для захисту від кліщів і комарів.

Оскільки далеко не завжди в таборах надають своєчасне медичне обслуговування, ваша дитина повинна бути проінструктована про те, що потрібно робити при забиттях, ударах і інших незначних пошкодженнях.

І нарешті, найголовніше – не забудьте налаштувати дитину на активний, творчий, веселий відпочинок у таборі! Порадьте їй поменше сидіти в кімнаті пліткувати або натискати на кнопки телефону, а побільше бути на природі, відвідувати різні гуртки, брати участь в репетиціях і концертах, грати у волейбол, настільний теніс, футбол і так далі!

Оцініть статтю