Безплатні послуги на борту літака, про які ви не знали

Безплатні послуги на борту літака, про які ви не знали Відпочинок

На жаль, польоти «all inclusive» залишилися в минулому. Зараз все більше авіакомпаній переходить на платне надання додаткових послуг, і доплачувати доводиться буквально за все: перегляд фільмів, Wi-Fi, напої… Однак, на борту літака збереглися ще деякі послуги, які можна отримати безплатно.

Вода

Безліч сором’язливих пасажирів стійко переносять спрагу весь час польоту. І даремно. Не бійтеся попросити додатковий стакан води, абсолютна більшість бортпровідників ніколи вам не відмовлять.

Коктейлі та шампанське

Безплатний алкоголь на борту? Хіба таке ще буває? Так, якщо ви летите на Гаваї літаком авіакомпанії Alaska Airlines, і вам більше ніж 21 рік, то отримуєте безплатний май тай. Віддаєте перевагу келиху шампанського? Без проблем. Всі пасажири трансатлантичних рейсів Air France отримують його на першу вимогу. За рік клієнти авіакомпанії випивають понад мільйон пляшок шампанського.

Читайте також: Що таке езотеричний туризм

Екскурсія в кабіну пілота

Це суперечить всьому баченому нами в фільмах про захоплення літаків і здається абсолютно неможливим. Особливо з огляду на безпрецедентні заходи безпеки останнім часом. Однак, під час посадки, якщо ви попросите глянути «одним оком» на кабіну або перекинутися парою слів з пілотом, вам навряд чи відмовлять. Екіпаж, як ніхто, знає, наскільки позитивно це діє на людей, особливо тих, хто боїться літати або летить вперше.

Іграшкові літачки

Колись їх роздавали всім охочим багато авіакомпаній. Одна з небагатьох, що зберегли традицію, – Delta. Подорожуючи її літаком з дітьми чи онуками, не забудьте попросити іграшку. У деяких інших авіакомпаніях також розуміють, що зайняті діти – запорука спокійного польоту. Тому можуть давати, якщо попросите, книжки-розмальовки або блокноти для малювання.

Безплатні поради

Неважливо, летите ви в Париж чи Бангкок, вам буде цікаво дізнатися, які пам’ятки подивитися в цих містах, де можна недорого повечеряти або розважитися. Екіпаж рейсу, який часто там буває, знає це краще будь-якого туроператора. Запитайте, між іншим, у стюардеси, вона обов’язково дасть вам пару корисних порад.

Вологі серветки

Знаєте, що ви абсолютно точно отримаєте безплатно на борту літака? Добрячу порцію мікробів. Сусід, що чхає поруч, і відсутність нормальної циркуляції повітря створюють чудовий ґрунт для бактерій. Тому дезінфекційний спрей або серветки – одна з тих речей, які обов’язково слід взяти з собою в літак. А якщо, раптом, ви забули їх захопити, то можете сміливо попросити у стюардеси. Вони завжди мають необхідний запас.

Печиво і кава

Дні скляного посуду і постільної білизни в економклас залишилися в безповоротному минулому, однак деякі компанії досі включають до безплатних послуг на борту літака додаткові закуски. Для прикладу, Jet Blue пригощає своїх пасажирів чипсами й кавою з Dunkin ‘Donuts.

Читайте також: Топ місць на Землі, де вам не будуть раді

Перша медична допомога

Нові босоніжки нагородили вас пухирем під час біганини по терміналу? Не соромтеся попросити у стюардеси пластир. Всі авіакомпанії мають на борту повний набір засобів першої допомоги, а екіпаж проходив спеціальний курс по її наданню. Тому, при виникненні будь-яких проблем зі здоров’ям (від розладу шлунка до головного болю) сміливо звертайтеся за допомогою.

Матеріал для читання

Рекламного проспекту в кишені переднього крісла зазвичай вистачає максимум на 30 хвилин. А далі чим зайнятися в літаку? Запитайте у стюардеси. Не те щоб на борту була власна бібліотека, але кілька журналів, газет або книг завжди знайдеться. Як правило, це читво, забуте попередніми пасажирами.

Оцініть статтю