Дитяче виховання проти поганої поведінки

Дитяче виховання проти поганої поведінки Виховання дітей

Дворічна чарівна, але капризна і неслухняна дитина в 8 років вже не здається такою гарною, а в 15 може і зовсім стати вельми неприємною людиною. Більшість дітей, дорослішаючи, переростають погані манери такі як істерики і надмірна розбірливість в їжі. Проте, є деякі види поганої поведінки, яких непросто позбутися.

6 речей, які ваш дитина не переросте самостійно

Звичайно, 12-річні діти вже не їдять зубну пасту, не кусаються і не натягують колготки на голову. До витівок, які раніше здавалися малюкам верхом дотепності, з віком втрачається інтерес. Однак є і такі моменти, які не йдуть самі по собі, а тільки вкорінюються, якщо не правильно виховувати дитину.

1. Неповага

Деякі батьки іноді бувають шоковані зухвалими відповідями або висловлюваннями свого підлітка. Але коли малюк проявляє неповагу до дорослих з раннього дитинства, і така поведінка не присікається, не варто дивуватися тому, що в підлітковому віці він починає вести себе ще гірше. Коли батьки жартують, що їх 3-річний пузан керує всім будинком, вони ще не знають, що їх розчулення може привести до розвитку зневажливого ставлення з боку дитини.

Щоб цього не сталося, потрібно заохочувати правильні комунікативні навички і ніколи не ставити дітей на одну сходинку з дорослими людьми. Прищеплюйте малюкам ввічливість і гарні манери з раннього дитинства. Навчайте їх контролювати свій тон незалежно від емоційного стану. Дитина повинна вміти показувати гнів і зневіру не криками і істериками, а відповідним самовираженням у вигляді здорового спілкування.

2. Погані манери

Якщо малюка не навчити правилам поведінки, він перетвориться на грубого підлітка, а потім і на невихованого дорослого. Гарні манери і елементарна ввічливість розвивають навички якісних міжособистісних взаємин. Подавайте дітям позитивний приклад: користуйтеся словами «дякую» і «будь ласка» не тільки в присутності гостей або сторонніх людей, а й у вузькому сімейному колі.

3. Розпещеність

Намагаючись позбавити дитину від розчарування, образ та інших негативних емоцій, батьки намагаються в усьому їй потурати і можуть мимоволі зробити її розпещеною і зіпсованою. Насправді буде набагато гірше, якщо малюк не пізнає поневірянь і звикне до того, що для досягнення мети потрібно лише трошки покапризувати.

Розпещеність

4. Емоційні спалахи

Дитячі істерики і демонстрація характеру можуть з часом прийняти ще більш безглузді обриси. Адже напади, гнів та інші яскраво виражені негативні емоції наочно показують, що доросла людина не вміє себе контролювати. Якщо батьки постійно йдуть на поступки істеричній дитині, та швидко розуміє, що істерики є чудовим способом отримання бажаного результату. Коли малюк сильно засмучений, розчарований, розсерджений або перезбуджений, допоможіть йому справитися з емоціями за допомогою глибокого дихання, лічилочок або інших хитрощів, але ні в якому разі не йдіть на поводу його примх.

5. Безвідповідальність

Коли мати протягом багатьох років виступає в ролі персональної покоївки своєї дитини, та навряд чи зможе навчитися робити генеральне прибирання у своїй кімнаті навіть до 15 років. Виховання відповідальності – це елементарне привчання малюка збирати свої іграшки, застеляти ліжко і прибирати зі столу після їжі. Не відкладайте навчання домашніх обов’язків в довгий ящик, з 3-х років маленьких помічників вже потрібно привчати до дисципліни і порядку.

6. Неправильний режим сну

Пізній відхід малюка до сну і небажання вчасно лягати в ліжко матимуть негативні наслідки, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Вчені довели, що дитячі проблеми зі сном найчастіше зберігаються і в дорослому житті. Щоб нормалізувати дитячий сон, намагайтеся дотримуватися правильного режиму.

Бути батьками непросто, потрібно не тільки вміти справлятися зі своїми дітьми, а й розуміти, що вони дуже скоро виростуть, стануть дорослими, покинуть батьківське гніздо, і їх становлення і розуміння навколишнього світу, буде в першу чергу залежати від методів виховання. Але ми впевнені – ви впораєтеся!

Оцініть статтю