Дитяча безпека і мобільний телефон

Дитяча безпека і мобільний телефон Виховання дітей

Бути власником мобільного телефону – це величезна відповідальність, особливо для підростаючого інтелекту. Як дивно б це не звучало, але безрозсудне використання мобільника дітьми може призвести до біди.

Важливі правила підліткової безпеки

То ставлення до мобільних пристроїв, яке сформується у вашої дитини в юності, залишиться з нею на все життя. Тому пропонуємо дізнатися, як дитяча безпека пов’язана з використанням мобільного телефону.

Ніяких СМС під час водіння

Текстові повідомлення – один з популярних видів молодіжного дистанційного спілкування. Але іноді СМС можуть бути дуже небезпечними для підлітків, і навіть смертельними. Найчастіше ці випадки стосуються набору і відправки СМС під час водіння, але буває, що й проста розмова по телефону за кермом призводить до серйозної аварії. У підлітків немає природженого інстинкту самозбереження, вони далеко не завжди розуміють, до чого призводить неуважність на дорозі. Тому батькам слід самим подбати про дитячу безпеку.

Ви ж не хочете, щоб одного дня вашу дитину показали у вечірній телевізійній хроніці автомобільних аварій? Тоді використовуйте правильні методи виховання для пояснення всіх запобіжних заходів, які потрібно приймати до уваги при водінні машини. Нехай син або донька знають про небезпеку використання мобільного телефону за кермом.

Підліткова безпека і соціальні мережі

Сьогодні всі популярні смартфони оснащені широким доступом в Інтернет. Ми не збираємося зараз обговорювати чи можна захистити дітей від Інтернету, оскільки цифрові технології стрімко завойовують світ, і нам залишається тільки підлаштовуватися і звикати до нових цифрових реалій. Мова про інше… Зовсім недавно ніхто навіть не знав, що таке «соціальні мережі», а сьогодні в них живуть мільйони дітей.

Важливо розуміти, що в наш час безпека будь-якого підлітка сильно залежить від правильного спілкування в Інтернеті. Ті дурниці, які ваш син або донька напишуть у Facebook можуть вийти їм боком. Попросіть дітей не писати людям в соціальних мережах того, чого б вони не змогли сказати цим же людям в обличчя.

фото на смартфоні

Мобільна камера

Обов’язково поясніть своїм нащадкам, що безрозсудне використання камери – це небезпечно. Як тільки знімки або відео з телефонів потрапляють в Інтернет, вони відразу ж перестають бути особистими файлами і стають надбанням всієї інтернет-спільноти. Розкажіть дитині, що фотографії, таємно передані комусь із друзів по електронній пошті, рано чи пізно з’являться у всесвітній павутині. Немає жодних гарантій того, що він їх видалить, а не перешле комусь ще. 10 років потому ці фото можуть спливти якраз під час відповідальної співбесіди і зіпсувати вже дорослій людині все життя.

Не дозволяйте підліткам спілкуватися з незнайомцями

Раніше, за часів простих стаціонарних телефонів було легко контролювати, хто з ким спілкується і на які теми. Той, хто дзвонив до вас часто не потрапляв відразу на потрібного абонента, і йому доводилося спочатку представитися, поговорити з різними членами сім’ї і запросити до телефону ту чи іншу людину. Зараз мобільні телефони дозволяють обійти цей ланцюжок з родичів, плюс вони дають підліткам можливість спілкуватися абсолютно безшумно, за допомогою текстових повідомлень, чим і користуються телефонні шахраї.

Поясніть дітям, що їх безпека передбачає абсолютне виключення телефонного спілкування з незнайомцями, особливо з тими, кого вони зустріли в Інтернеті. Це повністю неприпустимо і може призвести до найсумніших наслідків.

Оцініть статтю