Догляд за шкірою новонародженої дитини

Догляд за шкірою новонародженої дитини Материнство

Догляд за новонародженою дитиною насправді не простий – потрібно і вчасно годувати, прасувати одяг, гуляти на вулиці, купати щодня, робити масаж животика, ручок, ніжок і т. д. Кожного разу молода матуся стикається з новими проблемами, які можуть бути наслідком неправильного догляду за дитиною.

Перш за все, в догляді за новонародженою дитиною, потрібно звертати увагу на стан шкіри, а саме: чи немає появи почервоніння і висипань, чи минула жовтяниця. Особливо ретельно стежити потрібно за складочками шкіри, яких у немовлят дуже багато, зокрема за вушками, у складках накопичується шкірний жир, відмерла шкіра, бактерії, і т.д. Саме там у новонароджених найчастіше виникають попрілості, до них приєднується і пелюшковий дерматит.

Ці почервоніння дуже болючі, дитина, страждаючи від них, починає вередувати і плакати. Іноді батьки думають, що дитина плаче від колік, що голодна, та не думають про проблеми зі шкірою. Тому батькам якомога раніше потрібно припиняти будь-яку можливість розвитку цих вогнищ на шкірі, виконуючи ретельний огляд дитини зранку та ввечері і забезпечуючи належний догляд за складками немовляти. Навіть якщо дитину купають щодня, все одно протягом доби вона, потіє, відригує, пісяє і какає, рухається і натирає собі шкіру. Вологість, натирання, випрівання – основні причини проблем з ніжною шкірою немовляти.

Потрібно знати, що основними місцями появи почервонінь у дитини є на шиї, за вушками, під пахвами, в згинах за колінами і на ліктях, в складках на зап’ястях і ніжках. Ці місця акуратно потрібно протирати серветкою, змоченою в кип’яченій воді, у напрямку знизу вгору. Потім потрібно їх просушити, дати шкірі малюка подихати – прийняти повітряну ванну, і змастити дитячим кремом, присипкою.

Виділимо основні причини почервоніння та пелюшкового дерматиту у немовлят:

  • тривале перебування в мокрому підгузнику;
  • синтетичні домішки в тканинах одягу, натільний одяг завжди повинен бути натуральним – бавовняним;
  • коли дитина спітніла, зригнула, протік підгузник, тощо, її обов’язково потрібно переодягнути в сухий одяг і не закутувати як капусту;
  • купати немовлят потрібно кожного вечора та добре просушувати шкіру рушничком, витерти всі складки потрібно, зволожити олійкою, лосьйоном чи кремом;
  • миючі засоби для гігієнічних процедур і для прання білизни можуть викликати алергію у дитини.

Розглянемо заходи, які батьки повинні робити для подолання перерахованих неприємностей, а також для профілактики виникнення нових подразнень:

  • підгузники потрібно міняти кожних 3-4 години новонародженій дитині, також потрібно стежити чи не натирає він дитячі сіднички, чи не викликає алергії. Після дефекації, добре помити сіднички, витерти та змастити кремом;
  • одягати немовляти слід в одяг з м’якої натуральної тканини, без внутрішніх швів, які можуть натирати шкіру;
  • стежити, щоб дитина не пітніла, не вдягати її як капусту, якщо в кімнаті досить тепло, а давати на одну річ більше, ніж на дорослій людині;
  • після купання, гарненько промокнути усі складки і залишати голенького, щоб шкіра остаточно висохла і подихала. Потім змастити її маслом або припудрити присипкою.

Якщо все-таки шкіра немовляти покрилася висипаннями і подразненнями, розберемося, які існують їх види і що можна зробити в кожному конкретному випадку, щоб полегшити страждання.

Як боротись з почервоніннями на складках у немовляти?

При пелюшковому дерматиті добре допомагає крем або присипка з цинком в складі, мазь Бепантен. Найчастіше він виникає в області пахових складочок, під час тривалого перебування малюка в мокрих пеленках або підгузнику. Виключіть ці провокуючі фактори і робіть кожен день повітряні ванни малюкові.

Попрілості – виглядають як почервоніння з нечіткими краями. При відсутності належного догляду, вони можуть ставати яскраво-червоними, покриватися ерозіями і тріщинами, навіть кровоточити. Дитина відчуває дуже болюче свербіння і постійний біль. Вони можуть утворюватися по всьому тілу, особливо на попі, в пахових складках, за шийкою і вушками, під пахвами, на колінних і ліктьових згинах. Для боротьби з ними малюка слід купати у ванні з відварами трав череди та ромашки, а також протягом дня зонально протирати червоні ділянки шкіри. Після купання складки просушити, залишити ненадовго, щоб шкіра подихала, змастити засобами з вмістом пантенолу.

Пітниця – висипання на шкірі, у вигляді розсипу дрібних пузирчастих прищиків. Найчастіше утворюється на шийці, і за вухами, пізніше може розповсюджуватися по всьому тілу. Щоб позбутися від цих проявів, рекомендується довше залишати дитину без одягу, купати у відварах цілющих трав, обробляти вогнища висипань мазями, зазначеними вище. Але все-таки найкраще в таких випадках обробляти шкіру тальком з вмістом цинку, тому що він чудово підсушує шкіру і перешкоджає виникненню подразнень.

Виконання цих нескладних рекомендацій допоможе вашому малюку повноцінно рости, розвиватися, і не страждати від прикрих шкірних неприємностей.

Оцініть статтю