Діатез у дитини: причини, симптоми, лікування

Діатез у дитини: причини, симптоми, лікування Материнство

З діатезом у немовлят стикається кожна третя мама. У віці 2-3 місяців можна спостерігати появу незначного висипання, яке злущується, появляється на щоках, над бровами, і свідчить про алергію на певні продукти харчування, які вживає мама, та які потрапляють у грудне молоко. Найпоширенішим проявом алергічної реакції організму є ексудативний діатез, пов’язаний з порушеним обміном речовин і називають його ще молочний струп. Спостерігатися діатез може і в старших діток -2-3 років і навіть, 5-ти років.

Найпершим заходом батьків має бути виявлення причини алергії і усунення її. Розглянемо детальніше, що може спричинити так званий молочний струп.

Причини діатезу у дітей

У немовлят – грудничків, причиною діатезу найчастіше стає реакція на продукти харчування, які мама вживала. Спричиняють її наступні продукти: овочі та фрукти червоного кольору: буряк, червоне яблуко, вишня, полуниця; коров’яче молоко, яйце, шоколад, тваринний білок, тобто м’ясо.

У дітей від 1 до 3 років, які вживають більшість продуктів, діатез можуть викликати: цитрусові фрукти, шоколад, мед, молочні продукти: сир, сметана, молоко коров’яче. Також причиною може бут контакт шкіри з алергеном: пір’я, шерсть, пух, синтетичні тканини у одязі, чи навпаки – шерстяні, алергія на миючі засоби (пральний порошок, шампунь, крем).

Симптоми діатезу

Початковими проявами ексудативного діатезу у немовлят і маленьких діток стають жовтуваті цятки, які безперервно лущаться. Найчастіше вони виникають над бровами, на щоках, на ногах. Такі плями турбують дитину, так як безперервно сверблять. При прогресуванні захворювання цятки збільшуються і покриваються скоринкою. Іншими проявами алергії можуть виступати попрілості і кропив’янка.

Супроводжуватися алергія може у вигляді постійного кашлю, який важко лікується, при цьому легені при прослуховуванні чисті, також у вигляді кон’юктивіту чи риніту.

Лікування діатезу у дітей

Лікування ексудативного діатезу полягає в організації правильного харчування дитини, з обов’язковим виключенням з раціону харчових продуктів, що викликають алергічну реакцію. Для полегшення стану дитини рекомендується застосовувати трав’яні ванни. Необхідно також правильно вводити прикорм маленьким діткам: нові продукти не давати в один день, а через 2-3 дні, щоб організм поступово адаптовувався до нової їжі. В разі висипання, чи поганому травленні продуктів, їх потрібно перестати давати дитині.

Якщо діатез появився у дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні, матері потрібно згадати, який новий продукт вона з’їла і виключити його споживання в подальшому. Педіатри назначають біле вугілля та (діазолін або зодак, супрастин в дозах відповідно до віку), з метою очистити організм від токсинів, та зняти прояв алергії. В аптеках продаються мазі проти діатезу, проте підібрати правильно зможе лікар-алерголог чи дерматолог після огляду дитини і підтвердженні діагнозу. Подібного роду висипання можуть свідчити про інші дерматологічні захворювання.

Оцініть статтю