Чи давати новонародженому воду?

Чи давати новонародженому воду? Материнство

Чи потрібно допоювати немовля водою? У розпал літа дорослі ховаються під кондиціонерами та літрами п’ють воду. Молоді батьки дивляться на своє немовля і турбуються. Чи не жарко йому? Може, йому теж дати води? А раптом організм дитини зневоднюється?

Думка лікарів та Всесвітньої Організації Охорони здоров’я однозначна — дітей допоювати не треба. Більше того, це може завдати шкоди. Грудне молоко мами – не просто їжа, а повноцінний засіб для годування. Це ідеально збалансований коктейль із вітамінів, мінералів, вуглеводів та води. Жодна тварина не допоює своїх дитинчат, природа заздалегідь все передбачила. Навіть якщо спекотно, вода не потрібна. Вчені проводили дослідження у спекотних країнах, і навіть там немає потреби додатково давати дітям воду. Якщо у дитини симптоми зневоднення, причиною якого може бути кишкова інфекція, блювання, пронос, висока температура, вода може погіршити ситуацію. Дитина і так втрачає електроліти через хворобу, вода змусить її частіше пісяти, а значить, з організму виводитиметься натрій, що небезпечно виникненням судом і навіть набряком мозку. Якщо дитина погано набирає вагу, то вода теж може завдати шкоди. Скільки калорій у воді? Логічно, що нуль. Чого не скажеш про поживне і смачне мамине молоко. Якщо дитині дати воду перед годуванням, це створить у неї помилкове відчуття ситості. Дитина захоче менше молока, а це, своєю чергою, призведе до зниження лактації у матері. Ще є ризик, що при допоюванні з пляшечки малюк гірше братиме груди, адже з соски висмоктувати рідину значно легше ніж із грудей.

Коли допоювати новонародженого таки можна?

Якщо немає сил, як хочеться дати немовляті води, то треба перевірити таке:

  • що дитина набирає вагу в межах норми;
  • немає складнощів з грудним вигодовуванням;
  • що у немовляти немає симптомів зневоднення – блювання, проносу, плачу без сліз;

Допоювання можна, якщо дитина проходить фототерапію або вдома дуже жарко і сухо. І знову ж таки, при жовтяниці у новонароджених, часте прикладання до грудей прискорить виведення білірубіну з організму.

Оцініть статтю