Чому в немовлят часто забитий носик, та як його правильно чистити?

Чому в немовлят часто забитий носик, та як його правильно чистити? Материнство

Новонароджені діти потребують особливого догляду. Це стосується догляду за пупком, очима, шкірою, а також носиком. Після народження дитина адаптовується до нових умов, починає знайомитися з навколишнім середовищем, а органи та системи удосконалюють свою функціональність. Слизові носоглотки у немовлят не є досконалі, та й видути носа діти довго може. Тому часто в носику накопичується слиз, який потім засихає. Через забитий носик дитина погано спить, їй важко дихати та їсти, а також може призвести до появи інфекції в носослізному каналі та до закисання очей, тому носик потрібно регулярно чистити.

В яких випадках дитині потрібно чистити носик?

Педіатри кажуть, що слизова оболонка носа має властивість сама самоочищатися як у дорослої людини, так і у немовлят. Мікроскопічні вії за допомогою чхання виштовхують назовні все непотрібне, що накопичилося в носику. Тому якщо дитина добре смокче груди, ормально дихає, нічого робити не потрібно.

Інша справа якщо дитина починає дихати ротом, не може смоктати груди та пляшечку, веде себе, то не варто залишати це без уваги. Можуть виникнути такі проблеми як відмова від грудей, дитина не зможе смоктати через забитий ніс, та буде плакати від недоїдання. А також погане дихання може привести до недостатнього надходження кисню до організму.

Як очистити забитий носик немовляткові?

З бабусиних давніх рекомендацій – це було закапування носика дитини грудним молоком, яке розм’якшувало засохлі соплі в носику та спричиняло чихання, разом з яким зайве з носа виходило назовні.

Зараз таким методом лікарі не рекомендують батькам захоплюватись, а на допомогу приходить морська водичка, відсмоктувачі сопель, марлечка стерильна.

Для дитини очищення забитого носа, звісно, не дуже приємна процедура. Більшість з них крутять голівкою, махають ручками, плачуть, проте при регулярності процедури, звикають, відчувають полегшення під час дихання.

Ніколи не використовуйте для чищення носика немовлятку ватні палички оскільки так легко можна пошкодити слизову носа, або ненароком зачепити око.

Чистимо правильно ніс маленькій дитині.

Ще перебуваючи в пологовому будинку матусі, дізнаються, як чистити носик. Але як часто буває, після пологів молода мама ще оговтується психологічно і багато речей проходять мимо вух, а вдома починають виникати багато проблем і запитань. У новонародженої дитини такий крихітний носик, страшно навіть торкатися його, не кажучи вже про те, що потрібно чистити. Тому кілька рекомендацій стануть молодим батькам у пригоді. Перше що потрібно – помити руки з милом чи обробити антисептиком.

Перед тим як ви зберетеся почистити носик новонародженій дитині, капніть в ніс по 2-3 крапельки морської водички. Це потрібно для пом’якшення кірочок і подальшого зручного їх видалення.

Тепер з марлечки потрібно зробити тоненький шнурочок, змочити його в стерильну шипшинову олію зовсім трішки і дуже акуратно засовуємо в носик дитині. Прокручуючими  рухами очищаємо ніс, якщо за один раз все не вичистили, беремо другий джгутик і повторюємо процедуру.

Якщо під час процедури носик малюка забруднився слизом або олійкою, візьміть ватний диск або марлеву серветку і акуратно протріть ніс.

Звісно, легко з цим впоратися відсмоктувачем для сопель. Є різні моделі їх в аптеках, проте найкращим, з досвіду матусь є такий, який має форму трубочки, з фільтром всередині. Одна сторона прикладається до ніздрі дитини, а друга – до рота дорослого. Потрібно втягувати повітря з трубки, яке і підтягуватиме соплі з носика дитини.

А щоб у носику не засихали сопельки, потрібно дотримуватись температурного режиму та вологості у кімнаті, де більшу часу перебуває немовля.

Повітря має бути 18-20 градусів та з вологістю приблизно 70 %. Як цього добитися? Найкраще, звичайно ж, придбати спеціальний зволожувач повітря, особливо потрібний взимку, коли батареї підсіюють повітря. Але також можна скористатися іншим методом він звичайно більш клопіткий. Можна змочувати простирадла і вішати на батареї, це буде сприяти зволоженню. Ставити банку з водою біля батареї взимку.

Проте немає потреби прочищати ніс дитині, якщо вона дихає добре, уві сні малюк не підхрапує, дихання рівне. А також з метою профілактики теж це не варто робити, так як можна спровокувати подразнення слизової, так і малюка нервувати зайвий раз не варто.

Оцініть статтю