Чому дитина ламає іграшки, і як з цим бути?

Чому дитина ламає іграшки Виховання дітей

Практично всі батьки стикаються з тим, що їхня дитина ламає, буквально нещадно руйнує іграшки, які дорослі для нього купують. Звичайно, є діти, які цього не роблять, але їх можна вважати винятком із правила. Логічно, що у батьків може виникнути питання: «Чому дитина ламає іграшки?». Ви можете подумати, що вона робить це на зло, але швидше за все помилитеся. Причин такої поведінки може бути дуже багато. Давайте ж розглянемо їх.

Бажання самоствердитися.

У міру зростання дитини їй хочеться заявити про себе, привернути до себе увагу. Але часом це зробити дуже складно, тому в хід йдуть різні методи, в тому числі і руйнування того, що потрапляє під руку — іграшок, книжок та інших дитячих речей.

Образа.

Якщо ви насварили дитину, це, звичайно ж, викликає у неї негативні емоції. Вона сердиться, нарікає. І в такому стані їй потрібні шляхи для того, щоб випустити свої почуття на волю. І якщо дитина бачить іграшку, велика ймовірність того, що вона зжене злість саме на ній.

Особливий склад темпераменту.

У багатьох життєвих ситуаціях на поведінку людини впливає характер. Що вже говорити про дітей — вони не лицемірять, і поводяться так, як вважають за потрібне. Якщо ваша дитина за типом темпераменту відноситься до холерикам, то ви часто зможете помітити, як вона ламає, розбиває іграшки, зовсім не замислюючись про їх вартість та цінності.

Успадкування поведінки дорослих.

Часом, якщо копнути глибше, можна помітити, що не тільки діти поводяться агресивно. Деякі батьки також можуть дозволити собі дуже яскраво висловити негативні емоції в присутності дитини. Наприклад, голосно скандалити в пориві люті, розбивати предмети, які є навколо. Малюк, який постійно стає свідком подібних сцен, вважає, що така поведінка нормальне. Адже батьки — зразок для нього. Тому наступного разу, коли чадо вирішить продемонструвати своє невдоволення, маля щось зламає.

Прагнення звернути на себе увагу.

Це одна з найпоширеніших причин, по якій діти ламають іграшки. Якщо батьки зайняті своїми справами і абсолютно не звертають увагу на дитину, то їй нічого не залишається, окрім як щось зламати або розбити. Тому намагайтеся, не дивлячись на всю свою зайнятість, приділяти час малюкові. Він дуже потребує вас.

Цікавість.

Маленькі діти починають відкривати для себе і пізнавати світ навколо. Складно знайти те, що буде для них нецікаво. Якщо ваша дитина постійно розбирає щось, ламає, відриває у іграшок деталі, це може бути ознакою того, що він дуже допитливий малюк. Йому дуже цікаво, з чого зроблена іграшка, що у неї всередині, що буде, якщо її розібрати.

Як вчинити?

Тільки що ви могли переконатися в тому, що у дітей дуже багато причин ламати іграшки. Але всі вони свідчать про те, що лаяти малюка за такі дії помилково. У першу чергу, постарайтеся приділити йому більше своєї уваги. Спілкування з батьками для дітей дуже цінно. Грайте в ігри разом, а не обмежуйтеся спільним переглядом мультиків по телевізору.

Пояснюйте дитині, з чого робляться іграшки, позаглядайте з нею всередину. Цей період потрібно просто перечекати, він неодмінно закінчиться. Ваша дитина зрозуміє, що ламати іграшки немає сенсу, набагато цікавіше грати з ними. А поки ви можете обмежитися покупкою не дуже дорогих іграшок, які потім буде не так шкода викинути.

Оцініть статтю