5 дитячих ігор, в які можна грати за обіднім столом

5 дитячих ігор Виховання дітей

Вечеря – це гарна можливість для вечірнього сімейного проведення часу та зміцнення родинних зв’язків. Часто саме за обіднім столом сім’я збирається разом в кінці дня. Але замість близького спілкування деякі батьки вважають за краще дивитися телевізор під час їжі, не підозрюючи про негативний вплив телебачення на дітей.

У що пограти з дітьми під час їжі?

Нехай прислів’я «коли я їм, я глухий і німий» залишиться прислів’ям наших бабусь. Хочете розбавити сумну атмосферу під час їжі? Ось кілька розвиваючих ігор для всієї родини, які доречні за столом.

Запросіть гостя

Попросіть кожного члена сім’ї розповісти, кого б він хотів запросити на вечерю і чому. Вибирати можна будь-яку людину з минулого, теперішнього або майбутнього. Ця гра може стати забавним способом дізнатися, яких історичних персонажів або відомих особистостей знають ваші діти. Запишіть всі варіанти, вимовлені за столом, і спробуйте знайти їх загальні характеристики.

Продовжте розповідь

Пам’ятаєте дитячу гру «зіпсований телефон»? Ось оновлена версія цієї гри, спеціально для обіднього столу. Почніть якусь історію, і нехай кожна людина по черзі продовжить її кількома реченнями. Грати в «продовж розповідь» бажано ближче до кінця вечері.

Опишіть свій день

Кожен член сім’ї по черзі розповідає про свій минулий день. Але перед цим наосліп тягне заздалегідь приготовлений папірець з однією з букв алфавіту. Слова, що починаються на цю букву, не можна використовувати в своїй розповіді. Така розвага стане відмінною вправою для збільшення дитячого словникового запасу. Дайте можливість кожному розповісти, як пройшов його день.

сім'я обідає

Зіграйте в кістки

Цю просту і швидку гру можна починати під час десертного чаювання. Кожна людина за столом по черзі кидає 2 кубики, підсумовує свої результати і намагається першою дійти до 100 очок. Якщо випадають одиниці, вся набрана сума згоряє, і потрібно починати набирати очки з самого початку. Це гра для дітей більш старшого віку, які вже добре вміють рахувати і можуть взяти в свою команду молодших сестер чи братів.

Вгадайте, хто я

Кожен з членів сім’ї вибирає відомий персонаж і «стає ним», нікому не розповідаючи про свій вибір. Коли підійде ваша черга, потрібно коротко розповісти про те, чий образ ви взяли, але не розкривати всі карти. Для більшого ефекту бажано використовувати манери, відомі фрази або звички цієї людини. Щоб вгадати, кого ви вдаєте, люди за столом будуть задавати такі питання, на які можна відповідати тільки «ні» або «так», без жодних уточнень. Перший, хто відгадає ваш персонаж і стає переможцем раунду.

Вечеря – ідеальний час для возз’єднання з сім’єю. Так нехай, незважаючи на правила поведінки за столом, це буде не тільки смачна їжа, але і джерело позитивного настрою. Спробуйте ці ігри або придумайте свої і проводьте час за столом із ще більшим задоволенням.

Оцініть статтю