10 лайфхаків для мам

10 лайфхаків для мам Материнство

Коли з’являється малеча, то абсолютно змінюється життя інших членів родини. У мами стає набагато менше часу і щоб якось його зекономити можна скористатися даними лайфхаками.

  1. Кухня. Аби гречка швидше зварилася, можна звечора її залити водою, вона розбухне і потім залишиться її тільки нагріти. А вівсянку можна звечора залити кефіром чи йогуртом без добавок, додати ягоди, фрукти, сухофрукти чи горішки – і отримаєте на ранок смачну «ліниву кашку». Посуд краще мити одразу після їжі, тоді ввечері на вас не чекатиме гора брудного посуду.
  2. Розвиток. Не вистачає часу для занять із дитиною? Дайте їй можливість розвиватися самостійно. Допоможуть вам у цьому сенсорні коробки зі всілякою всячиною: від ложок і пластикових контейнерів до іграшок. Перебуваючи на кухні, знаходьте роботу і для дитини: почистити руками цибулю, рвати листя салату, накладати ягоди у пиріжки тощо.
  3. Іграшки. Не купуйте іграшки новонародженим. Як показує практика, десяток брязкалець та підвісних іграшок вам точно подарують. Та й для малюків до року найкращими іграшками будуть саморобні сенсорні м’ячики із різними крупами, шматочки тканин різної текстури, жолуді, каштани. Побільше природного матеріалу для пізнання навколишнього світу. Використання предметів-замінників чудово стимулює розвиток фантазії у майбутньому.
  4. Харчування. Дуже часто мамі не вистачає часу, щоб поїсти. Зроблену зранку чашка чаю не завжди вдається випити зранку, а щоб напій не прохолов – зручно користуватися термосом. З його допомогою можна пити гарячий напій у будь який час. Дозволяйте малюкові їсти самостійно ще з малечку, таким чином згодом він зможе впевнено тримати ложку і вам не доведеться його годувати, а це звільняє вам дві руки, які за цей час можуть щось зробити, та зменшує час годування.
  5. Організація. Для того, щоб швидше орієнтуватися у дитячих речах – зручно користуватися корзиночками чи коробками. Наприклад, в одній засоби гігієни, в другій – аптечка, в третій – пустушки тощо. Старшим діткам можна допомогти самоорганізуватися за допомогою музики. Наприклад, до того коли пісня закінчиться потрібно встигнути вмитися і почистити зуби чи одягнутися. Щодо одягу, продумуйте звечора, які речі потрібні будуть вам, чоловікові, дітям на завтра. Це суттєво зекономить вранішній час. Рюкзак для школи теж краще складати звечора.
  6. Мультфільми. Використовуєте мультфільми аби встигнути прибрати чи приготувати їсти? Попросіть малечу у цей час розповідати вам, що вона бачить, розпитуйте, коментуйте. Таким чином ваш малюк буде не пасивним глядачем, а активним коментатором.
  7. Чомучки. Ви уже відчули на собі сотні запитань від дитини, які щоразу повторюються? Після того, як ви їй відповіли, а вона запитує знову – запитайте у неї самі? «А як ти думаєш?», «А я не знаю, розкажи мені ти». Таким чином і переключите увагу, і сприятимете розвитку зв’язного мовлення, і вам повторювати не доведеться.
  8. Шопінг. Не має можливості пройтися по магазинам? Інтернет-магазини в допомогу. Насправді таким чином можна навіть суттєво зекономити не лише час, але й гроші, а кур’єрська доставка дозволяє навіть не виходити з дому аби отримати замовлення.
  9. Прибирання. Ще з раннього віку залучайте дітлахів до прибирання. Нехай спочатку доведеться після їх прибирання прибирати знову – зате у старшому віці матимете надійних помічників. Якщо дитина проситься вам допомогти – використовуйте її допомогу. Протерти пил, підмести, поскладати свої іграшки чи речі – це далеко не все, у чому вам зможе допомогти малеча.
  10. Поза домом. Якщо потрібно провести час у черзі до лікаря чи в транспорті – скористайтеся нашими прикладами ігор. Про них ми писали тут. Також варто додати, що чудовою іграшкою у даному випадку може стати ваш старий гаманець. Використані картки, чеки чи старі купюри здатні надовго зайняти малечу, а блискавки чи кнопки ще й розвиватимуть маленькі рученята.
Оцініть статтю