Як вживання переробленого м’яса впливає на тривалість життя?

ковбаса Це цікаво

У сучасних ресторанах швидкого харчування немає популярнішої страви ніж щойно зроблений яловичий гамбургер. Це правда. Проте, останні дослідження вчених довели, що вживання м’ясних напівфабрикатів напряму пов’язано з підвищеною смертністю.

Можливі наслідки від регулярного вживання переробленого м’яса та м’ясних напівфабрикатів

Червоне м’ясо є багатим джерелом цинку та дієтичного білка, які позитивно впливають на здоров’я людського організму. З іншого боку, м’ясопереробка включає в себе різні потенційно негативні компоненти, які можуть протидіяти позитивному ефекту корисних речовин в м’ясі.

копчена ковбаса

Щоб зрозуміти, чи є прямий зв’язок між вживанням переробленого м’яса та підвищеною смертністю, півтора десятиліття тому шведські дослідники провели профілактичний огляд 75000 людей. Особливу увагу вчені звертали на раціон добровольців, ставлення до фізичних вправ, спиртних напоїв і паління. Крім того, вони попрохали учасників експерименту розповісти про тип і кількість м’ясних продуктів, які вони вживають найчастіше. Після цього фахівці спостерігали за станом здоров’я кожного добровольця протягом 15 років.

Як відзначають дослідники, за цей час 20% людей померли. Причому померли самі завзяті любителі м’ясних напівфабрикатів (так званого переробленого м’яса), які споживали його щодня в кількості не менше 300гр.

У науковому світі існує припущення, що перероблене і чисте м’ясо мають різні біологічні механізми, по-різному впливають на здоров’я та, відповідно, на смертність.

Дізнавшись про такі результати, багато людей схочуть одразу стати вегетаріанцями. І не дивно. Але не варто йти на крайні заходи. Щоб перейти на здорове харчування, можна поетапно відмовлятися від вживання м’ясних напівфабрикатів.

Ось перероблене м’ясо, якого слід уникати

  • ковбаси
  • сосиски
  • салямі
  • копченості

Крім того, якщо ви хочете довше прожити, виключіть зі свого раціону покупний фарш зі свинини, яловичини і телятини.

перероблене м'ясо

Як відмовитись від вживання переробленого м’яса та м’ясних напівфабрикатів?

Якщо ви не можете відмовитись від щоденного гамбургера або бутерброда з ковбаскою, спробуйте не їсти їх хоча б по понеділках. Але краще один раз на тиждень взагалі відмовлятися від м’ясних страв і вживати тільки легку їжу, таку як вегетаріанська лазанья, квасоля, рис тощо.

Після того, як ви звикнете до пісних понеділків, зробіть вегетаріанськими ще пару днів. Експериментуйте з новими рецептами, заснованими на приготуванні бобових, тофу, горіхів, цільнозернових страв та корисних овочів. Повірте, існує безліч пісних страв, від яких ви будете просто у захваті!

Оцініть статтю